fbpx

Zbiór bajek Księga bajek najnowszych – kończymy nabór!

okładka książki Księga bajek najnowszych

Szybkim krokiem zbliża się 20 maja. Właśnie tego dnia zamykamy nabór do drugiej edycji unikalnej antologii Księga bajek najnowszych. Przypominamy, że pierwsza odsłona zbioru Księga bajek najnowszych miała miejsce w roku ubiegłym. Wówczas ukazało się w nim 13 pięknych bajek 9 niezwykle uzdolnionych autorów. Sylwetki i twórczość naszych bajkopisarzy opisywałem w kilku poprzednich materiałach: Współcześni bajkopisarze polscy – portretów część 1, Twórczość współczesnych bajkopisarzy – portretów część 2, Antologia bajek – portretów część 3 oraz Autorzy bajek najnowszych – portretów część 4. W mojej opinii są to naprawdę bardzo obiecujący bajkopisarze. Nieprzypadkowo więc zbiór bajek cieszy się tak dużym powodzeniem wśród Czytelników.

Jesień bogata w konkursy literackie

Pod koniec tego roku nasi bajkopisarze, obok autorów opowiadań, wezmą udział w organizowanym przez Wydawnictwo Borgis konkursie literackim. A na laureatów czekać będą atrakcyjne nagrody. Szczegóły opublikujemy jesienią.

W naszym wydawnictwie tegoroczna jesień w ogóle zapowiada się bardzo obficie w konkursy literackie. 🙂

Nie zapominajmy też, że jak co roku Wydawnictwo Borgis organizuje konkurs Poeta naszych dni. W tym przypadku nabór do tomu 5 antologii Poezja naszych dni już się zakończył. 

Kolejny projekt literacki

A co nas jeszcze czeka w tym roku, jeśli chodzi o projekty? Wydawnictwo Borgis przygotowuje niespodziankę, o której już wkrótce się dowiecie. Po antologiach Poezja naszych dni, Opowieści naszych dni i Księga bajek najnowszych nadszedł czas na kolejny projekt literacki. Przyznam szczerze, że sam już nie mogę się doczekać, kiedy go ogłosimy. Ale możecie być spokojni, ponieważ gdy tylko taką informację zamieścimy, wtedy natychmiast poinformujemy o tym Czytelników naszego newslettera.

Unikalny zbiór bajek – zapraszamy bajkopisarzy!

Tymczasem bajkopisarzy zapraszamy do publikowania swoich utworów w antologii Księga bajek najnowszych tom 2. Na zgłoszenie pozostało już tylko kilka dni, więc nie ma co zwlekać! 

Nie warto trzymać swoich utworów w szufladzie. Nigdy nie wiadomo, czy nie drzemie w nas talent na miarę braci Grimm, Hansa Christiana Andersena czy Juliana Tuwima. I nie przekonamy się o tym, jeśli swoich dzieł nie opublikujemy, do czego serdecznie zapraszam!

(PK)