fbpx

Kariera w toku

Chcesz rozwinąć swoją karierę literacką?

W programie „Kariera w toku” (zobacz jeszcze program „Mój debiut” oraz „Ocalić od zapomnienia”) może wziąć udział każdy, kto już coś wcześniej opublikował i zamierza kontynuować swoją twórczość pisarską. Każdy, kto słyszał o nas i chciałby skorzystać z pomocy naszego wydawnictwa w rozwoju swojej kariery literackiej. Czasem jest też tak, że Autorzy, którzy się natrudzili i którym wreszcie udało się wydać swoją książkę, nie do końca są zadowoleni z dalszego przebiegu wydarzeń wokół ich dzieła. Otrzymali upragniony egzemplarz, ale co dalej? Jak sprawić, by książka trafiła do rąk czytelnika, jak sprawić, aby się sprzedawała? Chyba każdy Autor pragnie ujrzeć literacki owoc swojej pracy w księgarniach, a nie pozostać z poczuciem, że w efekcie pisało się do szuflady. Nie poprawi mu nastroju nawet fakt, że włożył do niej elegancko wydaną książkę.

Do dwóch razy sztuka

Jeden z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy brazylijskich Paulo Coelho mógłby coś na ten temat powiedzieć. Napisana przez niego w 1988 roku powieść „Alchemik”, wydana nakładem małego wydawnictwa, nie sprzedała się zbyt dobrze, bo zaledwie w ilości kilkuset egzemplarzy. Dopiero nawiązanie współpracy z prestiżowym wydawnictwem Rocco przyspieszyło karierę Brazylijczyka. Po wydaniu powieści „Brida” Coehlo szybko stał się poczytnym pisarzem. Dzięki wypromowaniu jego nazwiska książka „Alchemik”, wydana po raz drugi już przez nowe wydawnictwo, niespodziewanie zyskała ogromną popularność. Wkrótce stała się bestsellerem. W Brazylii rozchodziła się jak świeże bułeczki, a wynik sprzedaży został odnotowany w Księdze rekordów Guinnessa.

My także staramy się uzyskiwać jak najlepsze wyniki sprzedaży publikacji naszych Autorów, bowiem wydawanie książek to nasza pasja.

O programie

„Kariera w toku” to program nie tylko dla ambitnych, lecz także twórczo płodnych Autorów. To również idealny program dla tych, którzy nie chcą trwonić czasu na żmudne zajęcia redaktorsko-korektorskie i wolą zdać się na profesjonalizm zespołu wydawnictwa. Jeśli powierzą nam Państwo swój maszynopis, uczynimy wszystko, aby możliwie szybko, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamienił się on w książkę na najwyższym poziomie edytorskim. Wydamy ją w formie tradycyjnej i w formie e-booka. Do tego nasi Autorzy mogą być pewni, że ich powieść, opowiadanie, tomik wierszy czy zbiór esejów trafi na półki księgarskie. Na pewno zaproponujemy też pakiet działań promocyjnych, bo przecież jesteśmy zainteresowani, aby kariera Autora nabierała tempa. Gramy w jednej drużynie i wspólnie z naszymi Autorami cieszymy się ich sukcesami.

Dlaczego warto wybrać ten program i wydać swoją książkę?

Z programu „Kariera w toku” warto skorzystać, pozwala on bowiem Autorowi skupić się przede wszystkim na swojej twórczości, a nie na innych sprawach, jak redakcja i skład tekstu, druk czy dystrybucja książki.

Powinniśmy sobie uświadomić, że nie musimy się na wszystkim znać. Jeśli uznamy, że wiemy już wszystko, będzie to oznaczać tylko tyle, że nasza wiedza jest bardzo powierzchowna. No może jeszcze coś więcej… że mamy bardzo wysoką samoocenę. Taki stan trwać będzie dopóty, dopóki konfrontacja z rzeczywistością nie przewróci wszystkiego do góry nogami.

Pozwól sobie pomóc

Przeważnie jednak jesteśmy rozsądni i mamy świadomość tego, że większość rzeczy dziejących się na świecie na zawsze pozostanie dla nas tajemnicą. Nikt z nas nie posiądzie wiedzy absolutnej. Choćby z tego powodu, że jesteśmy tylko ludźmi, a nasze życie jest zbyt krótkie. Żeby sobie w nim radzić, wiele spraw powinniśmy powierzać innym. Możemy być świetnymi lekarzami, malarzami, pisarzami, ale to wcale nie znaczy, że będziemy potrafili sami wydać swoją książkę. Od tego są inni specjaliści.

Przykład redaktora

Analogicznie dobry redaktor raczej nikogo nie uleczy, najczęściej nie namaluje takiego obrazu, którego by się nie powstydził, i niekoniecznie od razu musi być pisarzem. Ważne, żeby znał się na wydawaniu. Dlatego warto na co dzień robić to, na czym się znamy, a resztę oddać w ręce innych, sprawdzonych specjalistów. I jeśli już raz coś napisałeś, to nie trwoń czasu na zbędne czynności, które ograniczą Twoją wenę twórczą. Powierz nam swój maszynopis i myśl już nad kolejnym tytułem, bo wydawanie książek to nasza pasja.

Skontaktuj się z nami

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe