fbpx

Poezja naszych dni

Drodzy Poeci,

Wydawnictwo Borgis przygotowuje szóstą już edycję antologii „Poezja naszych dni”. Wszystkich poetów zainteresowanych współpracą zapraszamy do opublikowania swoich wierszy na zasadach przedstawionych poniżej.

 1. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2024 roku.
 2. Informacje ogólne dotyczące kwalifikacji zgłaszanych utworów:
 3. W zbiorze „Poezja naszych dni” (tom 6) Autor ma możliwość opublikowania maksymalnie 4 wierszy wraz z notką o sobie, przygotowaną według kryteriów Wydawnictwa i nieprzekraczającą 900 znaków ze spacjami.
 4. Na etapie kwalifikacji Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji zgłaszanego utworu bez podania przyczyn.
 5. Po zakwalifikowaniu zgłaszanych utworów Autor podpisuje z Wydawnictwem umowę wydawniczą (licencji niewyłącznej).
 6. Po wydaniu antologii „Poezja naszych dni” (tom 6) każdy z Autorów otrzyma 5 egzemplarzy autorskich w wersji papierowej ww. publikacji, a także jeden egz. w postaci e-booka nieprzeznaczony do sprzedaży.
 7. „Poezja naszych dni” (tom 6) zostanie wydana zarówno w formie książki tradycyjnej, jak i e-booka.
 8. „Poezja naszych dni” (tom 6) będzie dostępna w księgarni Wydawnictwa. Dostępność w innych księgarniach – tych, z którymi Wydawnictwo współpracuje, będzie uzależniona wyłącznie od ich zainteresowania ww. publikacją. Listę współpracujących z Wydawnictwem księgarń znajdziecie Państwo tutaj.
 9. Kwalifikacja utworów odbywa się na zasadach nieodpłatnych.
 10. Za publikację do 4 wierszy w zbiorze „Poezja naszych dni” (tom 6) Autor wnosi zryczałtowaną opłatę w wysokości 590 zł brutto*.
 11. Przewidywany termin wydania zbioru „Poezja naszych dni” (tom 6) – druga połowa 2024 roku.
 12. Poeci, którzy opublikują swoje wiersze w tomie 6 antologii „Poezja naszych dni”, będą mogli wziąć udział w odbywającym się co roku konkursie „Poeta naszych dni”. Na laureatów jak zwykle będą czekać atrakcyjne nagrody, w tym na zwycięzcę wydanie zbioru w postaci drukowanej i e-booka, zaś na laureatów kolejnych dwóch miejsc – wydanie własnych tomików w postaci e-booka. Powyższe zbiory wierszy, podobnie jak każde z wydań antologii „Poezja naszych dni”, również trafią do księgarń.

*Autorzy, którzy współpracują lub współpracowali z naszym Wydawnictwem w ramach któregokolwiek z projektów wnoszą opłatę w wysokości 520 zł brutto.

Zapraszamy do zapoznania się zarówno z poprzednimi wydaniami antologii „Poezja naszych dni”, jak i historią konkursu „Poeta naszych dni”, w tym z twórczością i sylwetkami laureatów.

Zwyciężczynią pierwszej edycji została Pani Julia Chudecka, która w ramach nagrody wydała swój tomik „Odłamki dorastania”. Drugie miejsce zajęli ex aequo Panowie Marek Biegalski i Jerzy Lach.

W 2021 roku Poetą naszych dni został Pan Kacper Kordalski, który – jako zdobywca pierwszego miejsca – opublikował zbiór wierszy „Nic jak pierwszy raz”. Drugie miejsce zajęła Pani Anna Magdalena Filipiak, zaś trzecie Pani Ilona Dzijak-Muniak.

W trzeciej edycji konkursu zwyciężyła Pani Sara Ghazaryan, a jej tomik poetycki „HE(art)”, wydawany w ramach nagrody, już niedługo pojawi się w księgarniach. Od tej edycji poszerzyliśmy pulę nagród i możliwość nieodpłatnego wydania własnej książki (w formie e-booka) otrzymała również laureatka drugiego miejsca, Pani Wiktoria Musz. Jej tomik „Małe szemrania” również jest na etapie prac redakcyjnych. Trzecie miejsce zajęła Pani Anna Magdalena Filipiak.

Pierwsze miejsce oraz tytuł Poety naszych dni 2023 zdobył Pan Kacper Podwojski.

Teksty prosimy przesyłać na poniższy adres e-mail lub też za pośrednictwem formularza.

Redakcja
Ewa Tadrowska +48 512-071-791
Monika Bronowicz: +48 512-071-792
Agnieszka Gortat: +48 602-287-179

Kontakt dla Autorów
kontakt@borgis.pl

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe