fbpx

Poezja naszych dni

Drodzy Autorzy,

Wydawnictwo Borgis przygotowuje piątą już edycję antologii „Poezja naszych dni”. Wszystkich poetów zainteresowanych współpracą zapraszamy do opublikowania swoich wierszy na zasadach przedstawionych poniżej.

 1. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 marca 2023 roku.
 2. Informacje ogólne dotyczące kwalifikacji zgłaszanych utworów:
  • W zbiorze „Poezja naszych dni” (tom 5) Autor ma możliwość opublikowania maksymalnie 4 wierszy wraz z notką o sobie, przygotowaną według kryteriów Wydawnictwa i nieprzekraczającą 900 znaków ze spacjami.
  • Na etapie kwalifikacji Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji zgłaszanego utworu bez podania przyczyn.
  • Po zakwalifikowaniu zgłaszanych utworów Autor podpisuje z Wydawnictwem umowę wydawniczą (licencji niewyłącznej).
  • Po wydaniu antologii „Poezja naszych dni” (tom 5) każdy z Autorów otrzyma 5 egzemplarzy autorskich w wersji papierowej ww. publikacji.
  • „Poezja naszych dni” (tom 5) zostanie wydana zarówno w formie książki tradycyjnej, jak i e-booka.
  • „Poezja naszych dni” (tom 5) będzie dostępna w księgarni Wydawnictwa (księgarnia.borgis.pl). Dostępność w innych księgarniach – tych, z którymi Wydawnictwo współpracuje – będzie uzależniona wyłącznie od ich zainteresowania ww. publikacją.
  • Kwalifikacja utworów odbywa się na zasadach nieodpłatnych.
  • Za publikację do 4 wierszy w zbiorze „Poezja naszych dni” (tom 5) Autor wnosi zryczałtowaną opłatę w wysokości 490 zł brutto.*
  • Przewidywany termin wydania zbioru „Poezja naszych dni” (tom 5) – połowa 2023 roku.
  • Poeci, którzy opublikują swoje wiersze w tomie 5 antologii „Poezja naszych dni”, będą mogli wziąć udział w odbywającym się tradycyjnie jesienią każdego roku konkursie „Poeta naszych dni”. Na laureatów jak zwykle będą czekać atrakcyjne nagrody, w tym na zwycięzcę wydanie zbioru poezji na koszt Wydawnictwa (więcej informacji tutaj).

*Autorzy, którzy współpracują lub współpracowali z naszym Wydawnictwem w ramach któregokolwiek z projektów (Poezja naszych dni, Opowieści naszych dni, Księga Bajek Najnowszych czy Wydaj z Nami) wnoszą opłatę w wysokości 450 zł brutto.

Zapraszamy do zapoznania się zarówno z poprzednimi wydaniami antologii, jak i historią konkursu „Poeta naszych dni”. Antologia jest dostępna w wersji papierowej, a także w formie e-booka.

Teksty prosimy przesyłać na poniższy adres e-mail lub też za pośrednictwem formularza.

Redakcja
Ewa Tadrowska +48 512-071-791
Monika Bronowicz: +48 512-071-792
Agnieszka Gortat: +48 602-287-179

Kontakt dla Autorów
kontakt@borgis.pl

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe