fbpx

Jak wydać książkę tradycyjną?

Napisałeś książkę i nie chcesz, aby leżała w szufladzie lub na dysku komputera? Zastanawiasz się jak wydać książkę? Wydaj książkę z Wydawnictwem Borgis! Oferujemy kompleksowe przygotowanie książki do druku i dbamy o to, aby była wydana perfekcyjnie. Tekst przechodzi do 5 korekt, projektujemy okładkę według Twojego pomysłu, wykonujemy projekt graficzny i skład oraz przygotowujemy druk. Zajmiemy się także dystrybucją i promocją Twojej książki. Współpracując z nami, masz wpływ na każdy etap prac redakcyjnych. Zatwierdzasz redakcję i korektę, projekt okładki i próbki składu, a tuż przed drukiem otrzymujesz całość książki do ostatecznej akceptacji. Dbamy o najdrobniejsze detale. Zależy nam, aby Twoja książka nie tylko spełniała Twoje oczekiwania, ale także najwyższe standardy wydawnicze i edytorskie.

Jak wydajemy?

Nie musisz wszystkiego robić sam. W naszym wydawnictwie zostanie Ci przydzielony redaktor prowadzący, który nie tylko będzie koordynował cały proces wydawniczy, ale także służył Ci radą i pomocą na każdym etapie prac. Nie musisz samodzielnie szukać specjalistów, którzy zajmą się Twoją książką. Od wielu lat współpracujemy z zespołem korektorów, redaktorów, grafików, składaczy i ilustratorów, którzy zadbają o przygotowanie książki z największą starannością i zgodnie z Twoimi wytycznymi.

Nie boimy się trudnych wyzwań – jeśli marzysz o książce w twardej oprawie, na konkretnym rodzaju papieru, kolorowej, w niestandardowym formacie, skontaktuj się z nami! W naszym modelu wydawniczym to Ty decydujesz, jak będzie wyglądać Twoja książka, a my dołożymy wszelkich starań, aby urzeczywistnić Twoje marzenia.

Co wydajemy?

Wydawnictwo Borgis wydaje literaturę piękną, ale mamy także doświadczenie w wydawaniu poezji oraz książek dla dzieci. Przyjmujemy również książki naukowe i popularnonaukowe, specjalistyczne oraz literaturę faktu, reportaże, wspomnienia i poradniki. Debiutantom pomagamy zaistnieć na rynku literackim, a autorom już obecnym w księgarniach pozwalamy rozwijać karierę pisarską. Możesz u nas wydać swoją książkę w ramach jednego z programów:

Jak wygląda proces wydawniczy?

Cykl wydawniczy w kilku krokach:

  • Krok 1. Zgłoszenie propozycji wydawniczej
  • Krok 2. Podpisanie umowy
  • Krok 3. Prace redakcyjne (korekty, skład, projekt okładki)
  • Krok 4. Druk książki
  • Krok 5. Dystrybucja
  • Krok 6. Podstawowa promocja

Dystrybucja i sprzedaż

Poza sprzedażą książki w naszej księgarni, współpracujemy z największymi dystrybutorami, u których zaopatrują się księgarze.

Wolisz sprzedażą zająć się samodzielnie lub wydrukować książkę w małym nakładzie, wyłącznie dla rodziny i przyjaciół? Żaden problem! Przygotujemy tekst do druku według Twoich wskazówek, a następnie otrzymasz cały zamówiony nakład oraz gotowego e-booka.

Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami lub skontaktowania się z redakcją.

przygotowanie książki do druku

Skontaktuj się z nami

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe