fbpx

Opowieści naszych dni

Szanowni Państwo,

Wydawnictwo Borgis przygotowuje kolejną edycję zbioru opowiadań pt. „Opowieści naszych dni”. Do współpracy serdecznie zapraszamy wszystkich autorów zainteresowanych podzieleniem się z czytelnikami swoją twórczością. „Opowieści naszych dni” to projekt, w którym łączymy autorów o różnorodnym doświadczeniu zarówno życiowym, jak i twórczym. Jesteśmy otwarci na wszystkie gatunki, konwencje i style literackie. Przyjmujemy zarówno teksty debiutantów, jak i autorów, którzy mogą się pochwalić wydanymi wcześniej utworami. Nie narzucamy także tematyki przyjmowanych opowiadań; w antologii znajdzie się miejsce na utwory dotyczące bieżących wydarzeń społecznych, wspomnieniowe, osobiste, historyczne, kryminalne, fantastyczne, opowieści grozy czy obyczajowe. „Opowieści naszych dni” to projekt antologii, która przede wszystkim podąża za zainteresowaniami twórczymi współpracujących z nami autorów.

Zasady współpracy

 1. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 października 2022 roku.
 2. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do skrócenia ww. terminu w przypadku ilości zgłoszeń wypełniających planowaną objętość publikacji.
 3. Informacja ogólna dotycząca kwalifikacji zgłaszanych opowiadań:
  • W zbiorze „Opowieści naszych dni” (tom 3) Autor ma możliwość opublikowania opowiadania o dowolnej objętości wraz z krótką notką o sobie, przygotowaną według kryteriów Wydawnictwa i nieprzekraczającą 900 znaków ze spacjami.
  • Na etapie kwalifikacji Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji zgłaszanego utworu bez podania przyczyn.
  • Po zakwalifikowaniu opowiadania Autor podpisuje z Wydawnictwem umowę wydawniczą (licencji niewyłącznej).
  • Po wydaniu zbioru „Opowieści naszych dni” (tom 3) każdy z Autorów otrzyma 5 egzemplarzy autorskich w wersji papierowej ww. publikacji.
  • Zbiór „Opowieści naszych dni” (tom 3) wydany zostanie zarówno w formie książki tradycyjnej, jak i e-booka.
  • Zbiór „Opowieści naszych dni” (tom 3) będzie dostępny w księgarni Wydawnictwa (księgarnia.borgis.pl). Dostępność w innych księgarniach – tych, z którymi Wydawnictwo współpracuje – uzależniona będzie wyłącznie od ich zainteresowania ww. publikacją.
  • Kwalifikacja utworów odbywa się na zasadach nieodpłatnych.
  • Za publikację opowiadania Autor wnosi opłatę ustaloną w wyniku porozumienia z Wydawnictwem. Opłata ta będzie uzależniona m.in. od objętości publikacji, jakości przygotowania materiału autorskiego, ilości planowanych korekt.
  • Przewidywany termin wydania zbioru „Opowieści naszych dni” (tom 3) – do końca II kwartału 2023 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi wydaniami „Opowieści naszych dni”. Tomy 1 i 2 ukazały się zarówno w wersji papierowej, jak i w formie e-booka.

Dodatkowe informacje

Autorzy, którzy brali udział we wcześniejszych edycjach antologii, a także autorzy, którzy współpracowali wcześniej z Wydawnictwem Borgis, otrzymują rabat indywidualny. Przewidzieliśmy także rabat dla osób, które wzięły udział w warsztatach pisarskich „Pocztówki z wakacji”.

Ponadto Wydawnictwo Borgis planuje zorganizowanie w 2023 roku konkursu dla autorów prozy publikujących w cyklu „Opowieści naszych dni” (tomy 1, 2 i 3) oraz w „Księdze bajek najnowszych”. Nagrodą konkursową będzie wydanie zbioru opowiadań lub innej książki do 100 stron w formie e-booka, sfinansowane przez Wydawnictwo Borgis. Ogłoszenie regulaminu oraz szczegółowych zasad udziału w konkursie przewidujemy w III kwartale 2023 roku.

Opowieści naszych dni tom 3 okładka

Teksty prosimy przesyłać na poniższy adres e-mail lub też za pośrednictwem formularza.

Redakcja
Ewa Tadrowska +48 512-071-791
Monika Bronowicz: +48 512-071-792
Agnieszka Gortat: +48 602-287-179

Kontakt dla Autorów
kontakt@borgis.pl

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe