Opowieści naszych dni

Opowieści naszych dni tom 2 okładka

Szanowni Państwo,

Wydawnictwo Borgis przygotowuje kolejną edycję zbioru opowiadań pt. „Opowieści naszych dni”. Do współpracy serdecznie zapraszamy wszystkich Autorów zainteresowanych podzieleniem się z czytelnikami swoją twórczością.

 1. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada 2021 roku.
 2. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do skrócenia ww. terminu w przypadku ilości zgłoszeń wypełniających planowaną objętość publikacji.
 3. Informacja ogólna dotyczącą kwalifikacji zgłaszanych opowiadań:
  • W zbiorze „Opowieści naszych dni” (tom 2) Autor ma możliwość opublikowania opowiadania o dowolnej objętości wraz z krótką notką o sobie, przygotowaną według kryteriów Wydawnictwa i nieprzekraczającą 900 znaków ze spacjami.
  • Na etapie kwalifikacji Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji zgłaszanego utworu bez podania przyczyn.
  • Po zakwalifikowaniu opowiadania Autor podpisuje z Wydawnictwem umowę wydawniczą (licencji niewyłącznej).
  • Po wydaniu zbioru ”Opowieści naszych dni” (tom 2) każdy z Autorów otrzyma 5 egzemplarzy autorskich w wersji papierowej ww. publikacji.
  • Zbiór „Opowieści naszych dni” (tom 2) wydany zostanie zarówno w formie książki tradycyjnej, jak i e-booka.
  • Zbiór „Opowieści naszych dni” (tom 2) będzie dostępny w księgarni Wydawnictwa (księgarnia.borgis.pl). Dostępność w innych księgarniach – tych, z którymi Wydawnictwo współpracuje – uzależniona będzie wyłącznie od ich zainteresowania ww. publikacją.
  • Kwalifikacja utworów odbywa się na zasadach nieodpłatnych.
  • Za publikację opowiadania Autor wnosi opłatę ustaloną w wyniku porozumienia z Wydawnictwem. Opłata ta będzie uzależniona m.in. od objętości publikacji, jakości przygotowania materiału autorskiego, ilości planowanych korekt.
  • Autorom, którzy już współpracują z Wydawnictwem i są zainteresowani zamieszczeniem swoich opowiadań w zbiorze „Opowieści naszych dni” (tom 2), zostaną zaproponowane preferencyjne warunki publikacji.
  • Przewidywany termin wydania zbioru „Opowieści naszych dni” (tom 3) – koniec 2021 roku/początek 2022 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z poprzednim wydaniem „Opowieści naszych dni”. Tom 1 dostępny jest zarówno w wersji papierowej, jak i w formie e-booka.

Tom 1 Opowieści naszych dni ukazał się 8.04.2021 roku.

Teksty prosimy przesyłać na jeden z poniższych adresów e-mail lub za pośrednictwem formularza:

Monika Bronowicz
m.bronowicz@borgis.pl
+48 512-071-792

Agnieszka Wójtowicz-Zając
a.wojtowicz-zajac@borgis.pl
+48 512-071-771

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe