fbpx

Opowieści naszych dni

Szanowni Państwo,

Wydawnictwo Borgis przygotowuje czwartą już edycję zbioru opowiadań pt. Opowieści naszych dni. Do współpracy serdecznie zapraszamy wszystkich Autorów zainteresowanych podzieleniem się z Czytelnikami swoją twórczością. Opowieści naszych dni to projekt, w którym łączymy autorów o różnorodnym doświadczeniu zarówno życiowym, jak i twórczym. Jesteśmy otwarci na wszystkie gatunki, konwencje i style literackie. Przyjmujemy zarówno teksty debiutantów, jak i autorów, którzy mogą się pochwalić wydanymi wcześniej utworami. Nie narzucamy także tematyki przyjmowanych opowiadań. Opowieści naszych dni to projekt antologii, który jest twórczym odbiciem otaczającego nas świata.

Informacja ogólna dotycząca kwalifikacji zgłaszanych opowiadań oraz ich publikacji:

 1. W zbiorze Opowieści naszych dni (tom 4) Autor ma możliwość opublikowania opowiadania o dowolnej objętości wraz z krótką notką o sobie, przygotowaną według kryteriów Wydawnictwa i nieprzekraczającą 900 znaków ze spacjami.
 2. Kwalifikacja utworów odbywa się na zasadach nieodpłatnych.
 3. Na etapie kwalifikacji Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji zgłaszanego utworu bez podania przyczyn.
 4. Po zakwalifikowaniu opowiadania Autor podpisuje z Wydawnictwem umowę wydawniczą (licencji niewyłącznej).
 5. Zbiór Opowieści naszych dni (tom 4) wydany zostanie zarówno w formie książki tradycyjnej, jak i e-booka.
 6. Po wydaniu zbioru Opowieści naszych dni (tom 4) każdy z Autorów otrzyma 5 egzemplarzy autorskich w wersji papierowej ww. publikacji, a także nieprzeznaczony do sprzedaży 1 egzemplarz autorski w postaci e-booka.
 7. Zbiór Opowieści naszych dni (tom 4) będzie dostępny w księgarni Wydawnictwa. Dostępność w innych księgarniach – tych, z którymi Wydawnictwo współpracuje – uzależniona będzie wyłącznie od ich zainteresowania ww. publikacją. Listę współpracujących z Wydawnictwem księgarń znajdziecie Państwo tutaj.
 8. Publikacja utworów odbywa się na zasadach odpłatnych. Autor wnosi opłatę ustaloną w wyniku porozumienia z Wydawnictwem. Opłata ta będzie uzależniona m.in. od: objętości utworu, jakości przygotowania materiału autorskiego, ilości planowanych korekt i parametrów technicznych materiału ilustracyjnego (gdyby miał być zamieszczony).
 9. Autorzy, którzy wcześniej współpracowali z Wydawnictwem w ramach którejkolwiek z antologii lub wydali z Wydawnictwem własną książkę, otrzymają indywidualny rabat.
 10. Każdy Autor może zgłosić więcej niż jeden utwór.
 11. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada 2024 roku.
 12. Przewidywany termin wydania zbioru Opowieści naszych dni (tom 4) – pierwsza połowa 2025 roku.
 13. Autorzy, którzy opublikują swoje utwory w antologii Opowieści naszych dni (tom 4), będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie Opowieść naszych dni 2025, którego organizację Wydawnictwo planuje pod koniec 2025 roku lub na początku 2026 roku.
 14. Główną nagrodą w powyższym konkursie będzie wydanie własnej książki na koszt Wydawnictwa zgodnie z regulaminem, który zostanie opublikowany w późniejszym terminie.

Zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi wydaniami Opowieści naszych dni. Tomy 1, 2 i 3 ukazały się zarówno w wersji papierowej, jak i w formie e-booka. Antologia dostępna jest w wielu księgarniach, a m.in. w: Empiku, Bonito, Ateneum i Motylach Książkowych.

Opowieści naszych dni tom 3 okładka

Teksty prosimy przesyłać na poniższy adres e-mail lub też za pośrednictwem formularza.

Redakcja
Ewa Tadrowska +48 512-071-791
Monika Bronowicz: +48 512-071-792
Agnieszka Gortat: +48 602-287-179

Kontakt dla Autorów
kontakt@borgis.pl

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe