fbpx

Konkurs opowiadań Opowieść naszych dni rozstrzygnięty!!!

Wreszcie nadszedł ten uroczysty dzień, gdy możemy ogłosić, które z opowiadań zwyciężyły w I Konkursie Literackim Opowieść naszych dni. Przypomnijmy, że udział w nim wzięli autorzy, którzy publikowali swoje opowiadania w tomach 1-3 antologii Opowieści naszych dni. O wyborze najciekawszych opowiadań decydowali Czytelnicy. Zwyciężył utwór autorstwa Anny Magosz pt. Adam mimo woli, który ukazał się w tomie 2 zbioru. Drugie miejsce miłośnicy opowiadań współczesnych przyznali utworowi Kamili Jamroszczyk pod tytułem Czerwony most z tomu 1. Natomiast na miejscu trzecim uplasowało się opowiadanie Skrawek ciepła. Wyszło ono spod pióra Moniki Mituś i również pochodzi z tomu 1 antologii. Tak więc nieoczekiwanie wśród laureatów nie znaleźli się autorzy dzieł opublikowanych w tomie 3 Opowieści naszych dni. Niemniej tak właśnie zagłosowali Czytelnicy. Konkurs opowiadań Opowieść naszych dni cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Naszym laureatom serdecznie gratulujemy!

Anna Magosz laureatką I miejsca

Jak już wspomniałem, laureatką konkursu literackiego Opowieść naszych dni została Anna Magosz z opowiadaniem pt. Adam mimo woli. To historia pisarza, którego wbrew jego woli wciągnęła bezwzględna machina medialna. To opowieść o tym, jak we współczesnym świecie dążenie do osiągnięcia zysków za wszelką cenę zdegradowało moralność. Szczegółów nie zdradzę, albowiem chciałbym, abyście opowiadanie to przeczytali sami. A naprawdę warto, bo jest ciekawe i pouczające, co zresztą docenili głosujący w konkursie Czytelnicy.

Konkurs opowiadań kolejnym etapem w karierze pisarki

Korzystając z okazji, chciałbym przypomnieć, że Anna Magosz to już coraz popularniejsza pisarka. W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Borgis ukazała się jej powieść A kto by nie chciał?.

Natomiast dosłownie kilka dni temu miała premierę jej najnowsza książka pt. Opowiadania niekoniecznie oczywiste, wydana także przez nasze wydawnictwo. No i, jak sama nazwa wskazuje, jest to zbiór opowiadań.

Obie publikacje dostępne są w większości księgarń w całym kraju, w tym w Empiku i Ateneum.

Kamila Jamroszczyk laureatką II miejsca

Opowiadanie Czerwony most Kamili Jamroszczyk zyskało również uznanie w oczach Czytelników i zostało nagrodzone II miejscem w naszym konkursie literackim. Jest to historia trojga ludzi – dwóch kobiet i mężczyzny, uwikłanych w trudne relacje. Miłość, zaufanie lub jego brak… Czy koniec tej opowieści będzie szczęśliwy, a przede wszystkim, czy będzie pouczający? Oceńcie sami. W każdym razie Czytelnicy biorący udział w głosowaniu docenili wagę poruszanego problemu, z którym mogą zetknąć się młodzi ludzie.

Monika Mituś laureatką III miejsca

Skrawek ciepła Moniki Mituś to niezwykle ciepła opowieść o miłości do bliskich, o szacunku, pamięci i wdzięczności. Czy wystarczająco dużo serca okazujemy tym, którzy troszczą się o nas i którzy byli z nami od naszych narodzin? W tym dzisiejszym, „rozpędzonym” świecie, nie zawsze znajdujemy czas na podobną refleksję. Monika Mituś poruszyła temat, który, jak się okazuje, Czytelnicy uznali za bardzo ważny. A ponadto Autorka zrobiła to w sposób naprawdę wzruszający. Również w mojej opinii Skrawek ciepła to bardzo wartościowa literatura. Zresztą, podobnie jak opowiadania Anny Magosz A kto by nie chciał? i Czerwony most Kamili Jamroszczyk.

Konkurs opowiadań – podsumowanie

Tak więc konkurs opowiadań rozstrzygnięty! Jak widać, Czytelnicy zagłosowali na bardzo różnorodne opowiadania. A to pokazuje, jak ciekawy jest projekt wydawniczy antologia Opowieści naszych dni.

Na koniec chciałbym przypomnieć, że zdobywczyni I miejsca w naszym konkursie będzie miała możliwość wydania własnej książki. Publikacja ukaże się zarówno w postaci papierowej, jak i e-booka. Oczywiście na koszt organizatora konkursu literackiego, czyli Wydawnictwa Borgis. Natomiast laureatki II i III miejsca wydadzą z naszym wydawnictwem i na jego koszt książki autorskie w formie e-booków. Oprócz tego, laureaci konkursu otrzymają inne atrakcyjne nagrody.

(PK)