fbpx

Nagrody literackie wręczone!

Drodzy Czytelnicy, spieszę poinformować, że nasi laureaci I Konkursu opowiadań „Opowieść naszych dni” otrzymali już swoje nagrody literackie. Dla przypomnienia są to dyplomy uznania, medale okolicznościowe i książki. Oczywiście w zanadrzu trzymamy nagrodę chyba najważniejszą, jaką jest wydanie książki autorskiej na koszt Wydawnictwa Borgis. Będziemy je realizować konsekwentnie w procesie wydawniczym. A tak na marginesie, główną nagrodą w konkursie jest wydanie książki zarówno w postaci papierowej, jak i e-booka. Natomiast za zajęcie miejsc drugiego i trzeciego – wydanie e-booka. Dla porządku przypomnę jeszcze tytuły opowiadań, które otrzymały od Czytelników najwięcej głosów. Tak więc zwyciężył utwór pt. Adam mimo woli, którego autorką jest Anna Magosz. Drugie miejsce w konkursie zajął Czerwony most Kamili Jamroszczyk, zaś na trzecim miejscu uplasowało się opowiadanie Skrawek ciepła Moniki Mituś. Jeszcze raz wszystkim laureatom serdecznie gratuluję! Prawda że warto uczestniczyć w naszych projektach wydawniczych, które kończą się takimi konkursami…? 😊

Korzystając z okazji…

Korzystając z okazji, chciałbym poinformować, że trwają obecnie nabory jednocześnie do kilku naszych projektów. A są to: Opowieści naszych dni (tom 4), Poezja naszych dni (tom 7) i Erotyka bez kagańca (tom 2). Nie przegapcie takiej okazji i koniecznie weźcie w nich udział, żeby potem móc uczestniczyć w konkursie. Nawiasem mówiąc, całkiem niedawno ukazały się publikacje laureatek konkursu poetyckiego „Poeta naszych” dni. Poniżej kilka słów o wspomnianych premierach.

Książki, o których wspomniałem, to tomiki poezji. Autorką pierwszego z nich jest Sara Ghazaryan i nosi on tytuł He(art). Wiodącym tematem utworu jest – jak to w liryce bywa – miłość. Jednakże w tym przypadku Autorka podejmuje próbę zdefiniowania tego uczucia w dzisiejszym, pełnym pośpiechu, świecie.

Z kolei Małe szemrania Wiktorii Musz dotyczą szerszej gamy ludzkich uczuć. Jej wiersze traktują o miłości, ale też o fascynacjach i rozczarowaniach. Są one niezwykle subtelne i każdy z nas może znaleźć w nich… coś o sobie.

Projekty, konkursy i nagrody literackie drogą do kariery

Podsumowując, nasze projekty odkrywają nowe talenty, z czego jesteśmy naprawdę bardzo dumni. Uczestnicząc w nich, macie szansę nie tylko na nagrody literackie, lecz przede wszystkim na podzielenie się ze światem swoją twórczością. Tym samym otwieracie sobie drogę do kariery. 😊

(PK)