fbpx

Tomiki wierszy laureatek konkursu Poeta naszych dni

Dziś będzie trochę o poezji, a konkretnie o dwóch bardzo interesujących pozycjach wydawniczych, które właśnie trafiły do księgarń. Są to tomiki wierszy He(art) autorstwa Sary Ghazaryan oraz Małe szemrania Wiktorii Musz. Warto zaznaczyć, że wspomniane książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Borgis. Jak wiadomo, nasze wydawnictwo przywiązuje dużą wagę do tego fascynującego gatunku literackiego, jakim jest poezja. Wróćmy jednak do twórczości obu uzdolnionych poetek. Ta więc zaczynamy!

He(art) autorstwa Sary Ghazaryan

W dzisiejszych czasach, w których żyjemy w pośpiechu, można by rzec, z dnia na dzień, trudno jest pisać o miłości. A przecież miłość to uczucie niezwykłe, bo najważniejsze w życiu większości ludzi. Jak więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest miłość? To uczucie magiczne, intymne, takie, które w dużej mierze determinuje nasze postępowanie. I właśnie o tym jest tomik poezji Sary Ghazaryan.
Zbiór wierszy He(art) to lektura pobudzająca do refleksji nad uczuciami i pokładami wrażliwości stłumionymi przez prozę życia codziennego.

Na koniec należy podkreślić, że Sara Ghazaryan jest zwyciężczynią konkursu literackiego Poeta naszych dni – 2022.

Małe szemrania autorstwa Wiktorii Musz

Małe szemrania to zbiór utworów o ludzkich uczuciach. Należy przyznać, że styl Autorki jest niezwykle subtelny. Wiktoria Musz z dużą wrażliwością pisze m.in. o: miłości, życiowych rozczarowaniach, tęsknotach i fascynacjach. Krótko mówiąc, dotyka tych kwestii, które są nam bliskie. W tej poezji jest też odrobina dyskretnego humoru i odpowiedni dystans do poruszanych tematów.
Czytając wiersze Wiktorii Musz, na pewno znajdziemy w nich cząstkę siebie. Również dlatego, że Małe szemrania to poezja otwarta na nowe doświadczenia i poznawanie uroków życia.

W podsumowaniu należy przypomnieć, że Wiktoria Musz jest laureatką II miejsca w konkursie literackim Poeta naszych dni – 2022.

Tomiki wierszy, które warto przeczytać

Tomiki wierszy He(art) Sary Ghazaryan i Małe szemrania Wiktorii Musz to z całą pewnością nietuzinkowe pozycje wydawnicze. Ich lekturę polecam wszystkim miłośnikom dobrej poezji i w ogóle dobrej literatury. Obie książki są już dostępne w większości księgarń.

Korzystając z okazji, pragnę poinformować, iż rozpoczęliśmy nabór do kolejnej, siódmej już edycji antologii poetyckiej Poezja naszych dni.

(PK)