Publikuję naukowo

Nie wiesz, gdzie wydać pracę naukową?

Wydawnictwo Borgis od niemal 30 lat wydaje książki o charakterze naukowym: prace magisterskie, doktorskie, habilitacyjne, zbiory artykułów pokonferencyjnych, podręczniki akademickie, monografie, atlasy. W programie „Publikuję naukowo” może wziąć udział każdy, kto chciałby opublikować swoją pracę naukową. Nieważne, czy zajmujesz się sztuką, socjologią, medycyną czy informatyką. Program skierowany jest do wszystkich badaczy – zarówno tych bardziej doświadczonych, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę naukową.

Duża część postępu w nauce była możliwa dzięki ludziom niezależnym lub myślącym nieco inaczej – Chris Darimont

Ty także możesz przyczynić się do postępu w nauce. Warto mieć odwagę, by zaprezentować swoje osiągnięcia – szczególnie jeśli pokazują świeże, inne spojrzenie na różne zagadnienia.

Jedna z naszych Autorek – Marta Bierca, doktor socjologii – zajmuje się badaniem zmian w postawie współczesnych ojców. Pokazuje, m.in. na podstawie wywiadów z mężczyznami, jak ewoluuje ich zachowanie, a także skąd czerpią wzorce. Niedawno ukazała się książka „Nowe wzory ojcostwa w Polsce”, która powstała na kanwie pracy doktorskiej obronionej przez Autorkę na Uniwersytecie SWPS. Marta Bierca jest zapraszana do udziału w programach telewizyjnych i radiowych, uczestniczyła m.in. w rozmowie o współczesnym ojcostwie na antenie TOK FM oraz w telewizji Polsat News.

Człowiek lubiący się kształcić nigdy nie jest bezczynny – Monteskiusz

Ucząc się, ciągle się rozwijamy. Praca nad własną książką naukową jest angażująca, ale jednocześnie daje niesamowitą satysfakcję.

Specjalista, który ma na swoim koncie wiele pozycji naukowych, wcale nie musi spocząć na laurach. Profesor Bogdan Kędzia opublikował już wiele artykułów naukowych czy książek, w tym „Produkty pszczele w leczeniu chorób serca i układu krążenia” oraz „Produkty pszczele w trudnych do leczenia chorobach dermatologicznych”, jednak dalej – z pasji – pisze kolejne prace naukowe z dziedziny apiterapii, mikrobiologii i farmakologii leku roślinnego.

Aby być niepospolicie uczonym, trzeba zacząć od pospolitego uczenia się – Charles Dickens

Zawsze od czegoś się zaczyna, zdobywa się podstawy wiedzy, by móc potem rozwijać swoje zainteresowania i stawać się ekspertem w danej dziedzinie.

Pod redakcją Joanny Bień powstała książka, która rzetelnie i szczegółowo przedstawia historię kształcenia położnych w Warszawie. „Od Szkoły Babienia po uniwersytet” to doskonale udokumentowana historia kształcenia kolejnych pokoleń położnych warszawskich w latach 1802–2012. Praca naszej Autorki została doceniona przez historyków i miłośników historii – nominowano ją w Konkursie im. Hanny Szwankowskiej (Varsaviana) 2014/2015.

Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu człowieka – Leonardo da Vinci

Wystarczy chcieć, aby ciągle się rozwijać i zdobywać wiedzę. Świat nauki stoi przed nami otworem, wystarczy tylko wykorzystywać wszelkie możliwości, jakie dają nam współczesne źródła naukowe.

Jeden z naszych Autorów, Bogusław Śmiechowski, jako popularyzator muzyki szukał związków między zagadnieniami muzycznymi a innymi dziedzinami sztuki czy historią powszechną. Z tej pasji powstała książka „Historia muzyki. Z muzyką przez wieki i kraje”, która systematyzuje wiedzę i jest idealnym źródłem inspiracji dla każdego, kto pragnie dowiedzieć się jak najwięcej o światowej kulturze.

Ze wszystkich nauk medycyna jest najszlachetniejsza – Hipokrates

Przez lata działalności nakładem naszego wydawnictwa ukazało się także wiele książek medycznych. Wydajemy również siedem kwartalników, w których publikowane są prace z różnych dziedzin medycyny. Zapraszamy wszystkich lekarzy do współpracy oraz do zapoznania się z listą naszych publikacji książkowych oraz do publikowania artykułów naukowych w naszych czasopismach.

***

Dlatego warto publikować! Napisz do nas, a my odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy szczegóły współpracy. Weź karierę naukową w swoje ręce.

Skontaktuj się z nami

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe