fbpx

Przywódca idealny – najnowsza książka Tomasza Comby

Okładka książki przywódca idealny

W ostatnich dniach do rąk Czytelników trafiła najnowsza książka Tomasza Comby pod tytułem Przywódca idealny. Jest to kolejna, po Urojonym idealizmie, interesująca propozycja tego zdolnego Autora. W poprzedniej pisarz zaprosił nas do rozważań na temat systemów politycznych i organizacji idealnego państwa. Przywódca idealny Tomasza Comby jest dopełnieniem tych dociekań, a ich celem jest znalezienie najdoskonalszych rozwiązań organizacyjnych państwa. Tym razem wybór Autora padł na przywódcę.

Wiele pytań, wiele odpowiedzi

Jakimi cechami powinien wykazywać się przywódca idealny? Czy jest wybrańcem, czy mógłby nim być każdy z nas? A może w ogóle przywódca jest niepotrzebny, skoro tak naprawdę wszystko jest w rękach obywateli? Czy przywódca powinien liczyć się z obywatelami i z nimi współpracować, czy też zdawać się wyłącznie na siebie? Czym może skończyć się narzucanie innym własnych poglądów i wartości? Czy brak aprobaty dla swoich działań daje przywódcy możliwość sprawnego zarządzania państwem? To tylko niektóre z pytań, na które znajdziemy odpowiedzi w książce Tomasza Comby Przywódca idealny.

Utwór pełen refleksji

Aby skłonić Czytelnika do refleksji Tomasz Comba stworzył utwór z elementami bajki filozoficznej. Akcję książki osadził na fikcyjnej wyspie El Mundo. Totalitarny przywódca traci władzę w wyniku przewrotu. Jednakże w państwie wciąż działają jego zwolennicy, którzy za wszelką cenę pragną przywrócić dawny porządek. Sytuacja wymyka się spod kontroli i konflikt pociąga za sobą wiele niewinnych ofiar. 

Tomasz Comba prezentuje różne postawy ludzkie i zachowania. Mamy rywalizację, konflikt, bunt, a także chaos i obojętność. A wszystko to w sytuacji dynamicznej, rewolucyjnej, rodzącej się nowej brutalnej rzeczywistości. 

Przywódca idealny to książka na czasie

Przywódca idealny Tomasza Comby to publikacja zdecydowanie na czasie, a do tego ciekawie napisana. Autor posługuje się w niej dość przystępnym językiem, co w tym przypadku, z uwagi na tematykę, jest jej niewątpliwą zaletą. 

Książka dostępna jest już w niemal wszystkich księgarniach i, oczywiście, w naszej Księgarni Borgis.

Zapraszam do lektury!

(PK)