fbpx

Polska literatura współczesna w Księgarni Borgis

Dzisiaj chciałbym miłośnikom polskiej literatury współczesnej przybliżyć księgarnię Wydawnictwa Borgis.  Otóż, nie wiem, czy wiecie o tym, że Księgarnia Borgis jest miejscem, w którym możecie nabyć książki wyłącznie polskich autorów? No właśnie, tym przede wszystkim różnimy się od innych księgarń. Moim zdaniem służy to popularyzacji polskiej literatury, która poniekąd ginie wśród ogromu wszechobecnych tytułów literatury światowej. Księgarnia Borgis to zakątek literatury, gdzie polska literatura współczesna ma swoje szczególne miejsce.

Wyłącznie nasi autorzy

W naszej księgarni oferujemy wyłącznie publikacje autorów, którzy zaufali Wydawnictwu Borgis i zechcieli, abyśmy byli ich wydawcami. Jesteśmy z tego dumni, a przede wszystkim dumni z naszych pisarzy.

Polska literatura współczesna – zasoby Księgarni Borgis

Zasoby Księgarni Borgis obejmują dzieła głównie z zakresu literatury pięknej, ale też popularnonaukowej, a nawet ściśle naukowej. Z tej ostatniej oferujemy także własne czasopisma medyczne z kilkudziesięcioletnią tradycją. Obecne w Księgarni Borgis publikacje dostępne są zarówno w formie papierowej, jak również w postaci e-booka.

Najpierw dzieło, potem sukces

Uważam, że o wartości literackiej dzieła niekoniecznie decyduje „głośne nazwisko”. Za przykład może tu posłużyć kariera wybitnego pisarza brazylijskiego Paulo Coelho. W 1988 roku wydał on, jako jeszcze całkiem nieznany autor, powieść Alchemik. Rozeszła się ona w nakładzie zaledwie kilkuset egzemplarzy. Natomiast liczba sprzedanych egzemplarzy kolejnego wydania tejże książki sprawiła, iż… wynik trafił do Księgi rekordów Guinnessa. 

Czytajmy polskich autorów!

Wśród publikacji znajdujących się w naszej księgarni na pewno są prawdziwe perełki polskiej literatury współczesnej.

Gorąco wierzę, że ich twórcy już w niedalekiej przyszłości staną się uznanymi pisarzami. W pełni na to zasługują. Jak im pomóc? Czytajmy polskich autorów!

Co miesiąc nowe tytuły

Każdego miesiąca zbiory Księgarni Borgis poszerzamy o kolejne ciekawe tytuły. Najczęściej są one wynikiem naszej współpracy z autorami w ramach popularnych programów, takich jak: Mój debiut, Kariera w toku i Publikuję naukowo, oraz projektów: Poezja naszych dni, Opowieści naszych dni i Księga Bajek Najnowszych.

Polska literatura współczesna – premiery, premiery…

Wśród tegorocznych premier na półkach naszej księgarni i wielu innych znajdziemy powieści Tomasza Lendziana, Pawła Jałoszyńskiego, Agaty Strzałki, Patrycji Jaglińskiej, jak też innych rodzimych autorów występujących pod pseudonimami – Isabelle Margot Moulin i Jaansa. A przecież to dopiero początek roku!

Jeszcze w marcu czeka nas premiera kolejnej książki Justyny Piec-Głogowskiej Skomplikowana 2, zaś w kwietniu na rynek księgarski trafią aż cztery niezwykle interesujące nowości! Ale o nich napiszę już w kolejnych materiałach.

(PK)