fbpx

Powieść fantasy – przygód Kiary ciąg dalszy

Po wydanej blisko dwa lata temu powieści fantasy Patrycji Jaglińskiej Nieświadoma, pod koniec lutego tego roku na rynku księgarskim ukazała się jej druga część Nieświadoma. Walka o wolność. Pierwsza książka została bardzo dobrze przyjęta przez Czytelników, wobec czego ciekaw byłem, czy druga odsłona okaże się równie dobra. I nie zawiodłem się. Najnowsza powieść fantasy Patrycji Jaglińskiej jest tak samo interesująca i wciągająca jak poprzednia. 

Kontynuacja opowieści

Nieświadoma. Walka o wolność to kontynuacja przygód Kiary, zwyczajnej dziewczyny o nadludzkich mocach, i przystojnego, boskiego Nathaniela. Wszystko dzieje się w świecie magii, sił nadprzyrodzonych i wielkich namiętności. 

Właśnie nadszedł ten czas – bohaterka wychodzi z ukrycia i staje twarzą w twarz ze swym największym strachem. 

Czego się dowiemy…?

Z powieści Patrycji Jaglińskiej dowiemy się między innymi, czy na drodze do szczęścia Kiary i Nathaniela stanie jego matka i okrutny bóg Sakhit. Dowiemy się też, czy Kiara dochowa wierności swojemu ukochanemu. Dowiemy się także… Nie, nie będę więcej zdradzał, przeczytajcie sami. W opowiadanej historii jest bowiem naprawdę dużo ciekawych i wciągających wątków… jak to zresztą bywa często w powieściach fantasy.

Ludzkie problemy bóstw

Książka Nieświadoma. Walka o wolność do tajemniczego świata magii wprowadza nas za pomocą przystępnej, lekkiej narracji oraz obrazowych, wręcz malowniczych, opisów. Bohaterowie są targani emocjami zwykłych ludzi, dzięki czemu stają się nam bliscy. Można by powiedzieć, że to literatura fantasy zabarwiona naszymi ziemskimi problemami. 

Dlatego też najnowsza powieść Patrycji Jaglińskiej, podobnie jak poprzednia, powinna przypaść do gustu nie tylko miłośnikom literatury fantasy, ale i książek obyczajowych, w tym romansów.

Pisarka wielu pasji

Patrycja Jaglińska jest utalentowaną kobietą wielu pasji. Od najmłodszych lat fascynuje ją sport, a teraz również ogrodnictwo. I w tym wszystkim znajduje czas na dawanie upustu swojej niezwykle bogatej wyobraźni, pisząc ciekawe powieści z gatunku fantasy. A druga część Nieświadomej to prawdziwa gratka dla miłośników jej talentu. 

Ale to nie wszystko! Zgodnie z zapowiedzią Autorki cykl powieści ma być trylogią. Czekamy więc na część trzecią baśniowych przygód zwyczajnej-niezwyczajnej Kiary!

Premiery lutowe

Powieść Patrycji Jaglińskiej to nie jedyna premiera książki Wydawnictwa Borgis, która miała miejsce w lutym. W tym miesiącu ukazały się również następujące publikacje: Zapytaj o jutro Isabelle Margot Moulin oraz Jeszcze nie zwariowałam (chyba) Agaty Strzałki.

Podsumowując, miesiąc pełen premier!

(PK)