fbpx

Gdzie wydać opowiadania?

Pisanie opowiadań to pasja wielu osób, które pragną podzielić się z czytelnikami swoimi pomysłami, historiami i emocjami. Dużo łatwiej jest o ich publikację niż np. powieści, ponieważ są to jednak krótkie formy literackie. W tym materiale postaram się podpowiedzieć, gdzie wydać opowiadania.

Platformy, blogi literackie, self-publishing

Istnieje wiele stron internetowych dedykowanych literaturze, na których autorzy mogą publikować swoje opowiadania. Wystarczy w miarę dobrze posługiwać się wyszukiwarką. Atutem zaistnienia na takich platformach jest zwykle aktywność czytelników, którzy chętnie dzielą się swoimi opiniami. Tym samym niejako zdobywamy recenzentów swoich publikacji.

Tworzenie własnego bloga to również świetny sposób na prezentację swoich opowiadań. Blog daje autorowi pełną kontrolę nad jego treścią, a także umożliwia budowanie społeczności czytelników. Dzięki interakcji z czytelnikami może on stać się doskonałym miejscem do dzielenia się własną twórczością. A przede wszystkim do doskonalenia warsztatu literackiego.

Zastanawiając się, gdzie wydać opowiadania, skierujmy również swoją uwagę na self-publishing. Niektórzy autorzy decydują się na skorzystanie z tej usługi wydawniczej. Obecnie jest sporo stron internetowych oferujących usługę samopublikacji. Faktycznie za nieduże pieniądze możemy wydać e-booka z naszymi opowiadaniami. Jednak self-publishing jest tylko pewnym etapem na drodze ku prawdziwej karierze pisarza. Opublikowanie dzieła to jedno, ale najważniejsze jest, aby nie było w nim błędów i żeby trafiło do szerokiego grona czytelników. Tak więc, jeśli chcesz zostać pisarzem z prawdziwego zdarzenia, to skieruj się do dobrego wydawnictwa.

Gdzie wydać opowiadania? Projekty i konkursy

Tradycyjne wydawnictwa literackie są nadal ważnym miejscem dla autorów, którzy marzą o wydaniu opowiadań. Warto jednak pamiętać, że konkurencja jest duża, a poza tym każde opowiadanie przechodzi recenzję. Tak też jest w Wydawnictwie Borgis. Za to w przypadku akceptacji dzieła pojawiają się ciekawe perspektywy. Nasza publikacja ukaże się w najwyższej jakości edytorskiej, trafi do księgarń, a wydawnictwo będzie ją promować.

Wydawnictwo Borgis oferuje autorom całą gamę programów i projektów wydawniczych, a także organizuje konkursy literackie. Przykładowo w styczniu tego roku, już po raz czwarty, miał miejsce konkurs Poeta naszych dni. Szykują się też konkursy dla autorów opowiadań. Bezsprzecznie sukces w jednym z nich to duży krok ku sławie pisarza.

(PK)