fbpx

Ciekawa książka u progu lata

Wydawnictwo Borgis wciąż wydaje kolejne publikacje, a o jednej z nich, której premiera właśnie się odbyła, chciałbym dziś opowiedzieć. Nosi ona tytuł Zapiski z życia codziennego, zaś jej autorem jest Kamil Lenczyk. To nie tylko bardzo ciekawa książka, ale też niezwykle wartościowa.

Ciekawa książka z głębią…

Bohater książki to zmagający się z depresją dwudziestolatek. A przecież to, co działo się w jego życiu, w żaden sposób nie wskazywało na taki przebieg wydarzeń. Inaczej mówiąc, niby niczego mu w życiu nie brakowało. Niestety pewnego dnia zabrakło sił, by wstać z łóżka. I w głowie młodego człowieka zrodziły się pytania, na które trudno mu było znaleźć odpowiedzi. Dlaczego nie potrafię ułożyć sobie relacji z… samym sobą? Skąd bierze się miłość do innych, podczas gdy siebie nie mogę zaakceptować?

Analizując zagadnienie, okazuje się, że problemy psychiczne dorosłych nie zawsze wynikają z traum dzieciństwa. Nie zawsze winne są temu zaniedbania rodziców czy nieokazywana miłość. Okazuje się, że nawet w szczęśliwym i spełnionym człowieku może nagle coś się zmienić na gorsze bez widocznej przyczyny. I wtedy nie ma kogo obarczyć winą. Niekiedy spokój przywracają jedynie tabletki. Ale to spokój pozorny, albowiem tłumią one skutek, lecz nie sięgną w głąb psychiki. I dlatego jej nie uleczą. Ważne jest, by zrozumieć istotę tego stanu, prześledzić drogę, jaką trzeba przejść, by odzyskać wewnętrzny spokój. Dopiero wówczas będziemy mogli siebie zaakceptować.

Książka Zapiski z życia codziennego autorstwa Kamila Lenczyka to osobista relacja obejmująca rok życia młodego mężczyzny chorego na depresję. Jest to pozycja wydawnicza, po którą warto sięgnąć, aby zrozumieć wagę problemu. Zatem publikacja Kamila Lenczyka z pewnością pobudza do refleksji i to jest jej niewątpliwą wartością. Dlatego też śmiało można powiedzieć, że jest to ciekawa książka z głębią.

Inne nowości Wydawnictwa Borgis

Zapiski z życia codziennego Kamila Lenczyka to kolejna ciekawa książka, która ukazała się w ostatnim czasie nakładem Wydawnictwa Borgis. Całkiem niedawno do księgarń trafiły także tomiki poetyckie Sary Ghazaryan He(art) i Wiktorii Musz Małe szemrania, powieść fantasy Adama Radziszewskiego Wyklęty oraz zbiór opowiadań Anny Magosz Opowiadania niekoniecznie oczywiste. Tak więc jest w czym wybierać!

(PK)