fbpx

Dobre opowiadania niekoniecznie oczywiste

Opowiadania niekoniecznie oczywiste Anny Magosz stanowią zbiór jedenastu niepowtarzalnych historii. Niektóre zaskakują, inne wywołują uśmiech na twarzy, ale przede wszystkim dają wiele do myślenia. A głównie dlatego, że występują w nich zwykli ludzie, którzy w swoim życiu popadają w sytuacje, powiedzmy delikatnie, niestandardowe. Prawda, że zapowiada się ciekawie…? Bo to naprawdę dobre opowiadania, które dopiero co trafiły na półki księgarskie! 🙂

Kilka słów o Autorce

Należy przypomnieć, że Anna Magosz to również Autorka powieści A kto by nie chciał? (Borgis 2021). Książka ta zyskała uznanie wśród miłośników literatury. Przypomnijmy, że to opowieść o samotnej matce, która wraz z córką trafia do przyszłości. Jest to publikacja ponadczasowa, bowiem traktuje o bezwarunkowej miłości do dziecka, przyjaźni i szacunku. A przy tym czyta się ją naprawdę lekko i przyjemnie. W sam raz na ciepłe, letnie wieczory.

Ponadto Pisarka publikowała swoje opowiadania w antologii Opowieści naszych dni. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że są to również bardzo ciekawe i nietuzinkowe utwory.

Powróćmy do premierowych opowiadań…

W zbiorze Opowiadania niekoniecznie oczywiste Anna Magosz pokazuje, że nie wszystko, co wydaje się oczywiste w istocie takie jest. Czasem bowiem trudno odnaleźć granicę pomiędzy światem nierzeczywistym a rzeczywistym. Sprawy nie ułatwia fakt, że każda z prezentowanych w zbiorze opowieści ma w sobie trochę magii. 🙂

Warto poznać historie autorstwa Anny Magosz, gdyż życie każdego z nas to nie jest wyłącznie zbiór samych faktów.

Dobre opowiadania pobudzają wyobraźnię i inspirują

Podsumowując, jeśli mamy ochotę na porcję naprawdę dobrej prozy, to polecam Opowiadania niekoniecznie oczywiste. Anna Magosz pokazała, że przygoda z literaturą może być fascynująca, podobnie, jak może być fascynujące nasze życie. I tu pojawia się pewna refleksja… Czytajmy dużo, żeby było ono jak najciekawsze. Książki bowiem pobudzają naszą wyobraźnię, a co za tym idzie, inspirują nas do działania.

Opowiadania niekoniecznie oczywiste znalazły się na półkach księgarskich sieci sklepów Empik, a także w wielu innych miejscach z dobrymi książkami. Oczywiście również w naszej Księgarni Borgis.

(PK)