fbpx

Antologia opowiadań Opowieści naszych dni

Moi drodzy, całkiem niedawno nakładem Wydawnictwa Borgis ukazała się antologia opowiadań Opowieści naszych dni (tom 3). Obecne wydanie zawiera 14 utworów głównie autorstwa Twórców, którzy od dawna współpracują z naszym wydawnictwem w ramach różnych projektów literackich. Są to niezwykle wszechstronni Autorzy, a mianowicie: Marek Biegalski, Jaans, Michał Karpowicz, Władysława Magiera i Anna Magosz. 

Na przykład Marek Biegalski jest laureatem II miejsca w konkursie poetyckim Poeta naszych dni – 2020. Wiersze tego wszechstronnego Autora pojawiają się rokrocznie w kolejnych edycjach zbioru Poezja naszych dni.

Z kolei Twórca o pseudonimie Jaans jest autorem książki Nikt (2022) o życiu mężczyzny balansującego pomiędzy światami realnym a wirtualnym. Skądinąd bardzo interesująca propozycja wydawnicza. 

Michał Karpowicz publikował już swoje utwory w poprzednich edycjach antologii Opowieści naszych dni. Ten zdolny Autor wcześniej uczestniczył także w dwóch kolejno wydanych zbiorach poetyckich Słońcem pisane. Mała antologia poezji rodzimowierczej (2007, 2012). 

Władysława Magiera jest bardzo obiecującą debiutantką, która w antologii uraczyła nas przezabawną historyjką z życia wziętą. Autorka pokazała, że talentu pisarskiego jej nie brakuje. Jej twórczość z pewnością przypadnie Czytelnikom do gustu.

Anna Magosz to Autorka niezwykle ciepłej powieści A kto by nie chciał (2021). Książkę tę gorąco polecam każdemu, kto w prozie poszukuje wrażliwości i chciałby przyjemnie spędzić czas z lekturą. 

Twórczość naszych Autorów, o której wspomniałem powyżej, to chyba najlepsza rekomendacja dla najnowszego wydania antologii Opowieści naszych dni. 🙂

Antologia opowiadań – bogactwo różnorodności

Opublikowane opowiadania w zbiorze Opowieści naszych dni (tom 3) reprezentują różne gatunki i style literackie. Zatem znajdziemy tu prozę poetycką, erotyk, utwór wspomnieniowy, humoreskę, coś z horroru i opowieść science-fiction.

W całej tej różnorodności zamyka się niezwykła wrażliwość Twórców na otaczający ich świat. Bez wątpienia każdy z nich wyraził to w sposób szczególny. Podsumowując, jest to zbiór historii niezwykłych.

Opowieści naszych dni – projekt potrzebny

Antologia opowiadań Opowieści naszych dni to projekt, który już od kilku lat cieszy Czytelników, Autorów oraz wydawcę. W rzeczy samej zbiór ten doskonale popularyzuje krótkie formy prozatorskie. Ponadto dzięki niemu swoją twórczością mogą podzielić się z nami zarówno autorzy z dorobkiem, jak też debiutanci

Antologię Opowieści naszych dni znajdziecie na półkach księgarskich naszych dystrybutorów oraz w naszej Księgarni Borgis

(PK)