fbpx

Poeta naszych dni 2020 konkurs dla Autorów wierszy publikowanych w antologii „Poezja naszych dni” tom 1

Konkurs „Poeta naszych dni 2020” rozstrzygnięty!

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu zwycięzców naszego plebiscytu na Poetę naszych dni 2020. W konkursie Wydawnictwa Borgis brali udział poeci publikujący swe wiersze w antologii „Poezja naszych dni” (tom I).

Poetką naszych dni 2020 została Julia Chudecka.

Drugie miejsce zajęli ex aequo: Marek Biegalski i Jerzy Lach.

Ponadto wyróżnienia zdobywają: Ilona Dziajak-Muniak, Bolesław Pączyński i Julia Winiewska.

Nagrodą główną jest możliwość wydania tomiku poezji w naszym wydawnictwie. Zwycięzcy otrzymują od nas również medale oraz dyplomy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim autorom dziękujemy za udział w konkursie oraz w głosowaniu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie nagrody-1024x1024-1-1024x1024.jpg

Julia Chudecka

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie JCh-1-225x300.jpg

Poproszona o kilka słów o sobie, Julia Chudecka napisała króciutko i skromnie, że obecnie mieszka w Opolu, gdzie pisze wiersze i studiuje dziennie prawo. Dodała, że jest laureatką licznych konkursów literackich, recenzentką książek, miłośniczką herbaty, poezji, zwierząt i stylu retro, a także, że marzy o posiadaniu w domu własnej biblioteki. Powiedziała również, że w swoich utworach opisuje świat zarówno z perspektywy męskiej, jak i żeńskiej… Jednak to absolutnie nie wystarczy, aby nakreślić sylwetkę tej młodej (urodzonej 21 lat temu) i uzdolnionej poetki!

Jest to bowiem niezwykle delikatna i uważna osoba, która przeżywa wszystko bardziej – bardziej emocjonalnie, bardziej uczuciowo, bardziej dogłębnie. To kobieta o niesamowitej wrażliwości, którą czuć nie tylko w jej wierszach, ale również w bezpośredniej rozmowie z nią. Od pierwszych usłyszanych słów już wiadomo, jak kruchą i delikatną jest osobą, choć dzięki tej kruchości i delikatności wnika ona w swojego rozmówcę, analizując jego zamiary i decydując, ile może mu z siebie dać – i to jest jej siła!

Takie też są jej wiersze. Doskonale odzwierciedlają ludzkie uczucia i przeżycia. W każdym utworze – w mniejszym lub większym stopniu – Julia oddaje część swojej duszy, ale skrywa też niejedną tajemnicę. Czytając poezję Julii Chudeckiej, nie raz zastanowimy się, czy tak młoda kobieta mogła tyle doświadczyć, czy też przelewa na papier swoje wnikliwe obserwacje otaczającego ją świata.

W wywiadzie udzielonym Wydawnictwu Borgis Julia Chudecka zdradza, co składa się na jej poezję, jak rozwijała się jej twórczość i jak przewiduje swoją dalszą karierę literacką. Serdecznie zapraszamy do lektury tej rozmowy, a za kilka tygodni do zakupienia jej debiutanckiego tomiku wierszy, który wydaje z naszym Wydawnictwem!