fbpx

Książki na prezent, święta tuż, tuż…

Do świąt pozostało już niewiele czasu. Pamiętajcie, że książki zawsze były najlepszym świątecznym prezentem. Przynajmniej dla mnie… Są oknem na świat, są też światem samym w sobie. Czytając, stajemy się uczestnikiem wydarzeń, których bez literatury nigdy byśmy nie doświadczyli. Czytając, uczymy się również wrażliwości i pogłębiamy naszą wiedzę. Dlatego książki to idealny podarunek na większość okazji, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dziś chciałbym polecić Wam wyjątkowe książki na prezent.

Bestseller Weroniki Dobrzynieckiej

Pod koniec listopada miała miejsce premiera najnowszej powieści Weroniki Dobrzynieckiej pt. We’ll still be friends. Rzecz dzieje się w amerykańskim mieście Portland, a bohaterkami są cztery nastoletnie cheerleaderki. Dziewczyny mają bardzo różne charaktery, pochodzą z różnych środowisk, a jednak potrafią się przyjaźnić. Muszą sobie radzić z popularnością i towarzyszącą jej zawiścią. Przy tym wszystkim młode cheerleaderki, podobnie jak ich rówieśnice, mają swoje problemy, wzloty i upadki. Póki trzymają się razem, póty są w stanie stawić czoło wszelkim przeciwnościom losu. 

Powieść Weroniki Dobrzynieckiej to naprawdę bardzo ciekawa propozycja z literatury młodzieżowej. Jeśli szukacie dobrze napisanej książki na prezent dla nastolatki, to We’ll still be friends na pewno spełni Wasze oczekiwania.

Korzystając z okazji, nadmienię, iż książka ukazała się pod patronatem portalu Lubimy czytać, a to o czymś świadczy.

Święta muszą być radosne!

Inną ciekawą propozycją wydawniczą, która w mojej opinii mogłaby być doskonałym podarunkiem, jest tom wierszy Katarzyny Zawiszy pt. Miłość. Z tej poezji emanuje szczęście i radość, a przecież tego nam w dniach świątecznych potrzeba. Poezja naprawdę może być optymistyczna!

W literaturze tego gatunku bardzo często miłość kojarzy się z cierpieniem. A przecież o miłości spełnionej także można pięknie pisać, co właśnie uczyniła Katarzyna Zawisza. Autorka, której drugą obok literatury pasją jest malarstwo, swoje wiersze podała nam w sposób niezwykle ciepły i wzruszający. To 61 pięknych utworów, z którymi warto spędzić czas. Szczególnie w dni świąteczne, gdy panuje pogodny, rodzinny nastrój. Jeśli poszukujecie książki na prezent dla kogoś, kto lubi poezję miłosną, to tomik Miłość będzie dobrym i oryginalnym wyborem.

Zapraszam po książki na prezent!

Książki Weroniki Dobrzynieckiej i Katarzyny Zawiszy to tylko wybrane pozycje spośród wielu książek Wydawnictwa Borgis, które mógłbym dziś zaproponować. Jest ich naprawdę dużo. A pod koniec roku, można powiedzieć, premiera goni premierę. O wszystkich z nich piszę na bieżąco w dziale bloga pt. Nowości wydawnicze. Jeśli szukacie dobrej książki na prezent, to z pewnością ją tam znajdziecie. 🙂

(PK)