fbpx

Zbiór wierszy o miłości odwzajemnionej

Kilka dni temu na półki księgarskie trafił debiutancki tom wierszy Katarzyny Zawiszy zatytułowany Miłość. Co ciekawe, Autorka zbioru z zamiłowania jest malarką, więc jej poezja jest pełna wrażliwości, subtelna i głęboka. Faktem jest, że Katarzyna Zawisza w niezwykły sposób posługuje się słowem pisanym. W jej interpretacji jest ono tak delikatne jak niepowtarzalny może być odcień powstały z palety barw. Spojrzenia, pocałunki, dotyk, głębokie westchnienia… To wszystko znajdziemy w tych 61 wierszach miłosnych. Przy czym jest to zbiór wierszy o miłości szczęśliwej, bo spełnionej. Takie podejście Autorki sprawiło, że tom poetycki Miłość czyta się z przyjemnością. Książka roztacza przed nami ogrom piękna uczuć, którego na co dzień nie jesteśmy już w stanie dostrzec. A przecież w dzisiejszych, trudnych i niestabilnych czasach, spragnieni jesteśmy bodźców pozytywnych. Dlatego też poezja Katarzyny Zawiszy świetnie się odnajduje wśród nowości rodzimej literatury współczesnej. Siedemdziesiąt stron naprawdę niezwykłych emocji. Polecam z czystym sercem! 🙂

Zbiór wierszy o miłości spełnionej Katarzyny Zawiszy pt. Miłość wydało Wydawnictwo Borgis. Tom jest do nabycia zarówno w Księgarni Borgis, jak też w większości księgarń na terenie całego kraju. Książka ukazała się w postaci tradycyjnej, papierowej, jak również w formie e-booka.

Zbiór wierszy o miłości i nie tylko…

Bez wątpienia zbiór wierszy o miłości odwzajemnionej Katarzyny Zawiszy pt. Miłość to już kolejna ciekawa pozycja w naszym dziale poetyckim. Wydawnictwo Borgis od początku swojego istnienia bardzo dużo uwagi poświęca poetom. W Księgarni Borgis znajdziecie wiele unikalnych pozycji z gatunku liryki. Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na takie nazwiska poetów, jak: Maria Kujawa-Szymonowicz, Katarzyna Przybyła, Piotr Grey Radomski, Kacper Kordalski, Natalia Lewczuk, Zbigniew Miciuła, Grażyna Łuczak, Julia Chudecka, Dariusz Zuchmański, Wojciech Sobalak, Jacek Karol Grzybowski, Adam Granacki, Irena Ukraińska-Małolepsza i Anna Michałowicz. Część z nich to twórcy z doświadczeniem pisarskim, a część to debiutanci. Niemniej łączy ich jedno – poezja, którą dzielą się z nami, chwyta za serce. I znów pozwolę sobie zwrócić się do Was, Czytelników: czytajmy polskich autorów!

Pisząc o polskiej poezji, nie można pominąć antologii Poezja naszych dni, na łamach której poeci mają możliwość publikacji swoich wierszy. Obecnie trwają prace redakcyjne nad nowym wydaniem. Tak więc jeszcze w tym roku ukaże się kolejny tom tego unikalnego zbioru poetyckiego!

(PK)