fbpx

Wydawanie poezji – rośnie popularność projektu

Wydawanie poezji to zazwyczaj niechętnie podejmowany temat wśród braci wydawniczej. Ale my nie podzielamy tego sceptycyzmu, widząc w niej ogromny potencjał.

Kilka lat temu wystartował jeden z naszych najważniejszych projektów literackich, antologia Poezja naszych dni. Do dziś, w kolejnych czterech edycjach, opublikowaliśmy ponad pięćset wierszy autorstwa niemal stu dwudziestu autorów!

Tak więc mamy, czym się pochwalić. A co najważniejsze, okazało się, że pośród nas jest wielu obiecujących poetów, którzy są niezwykle wrażliwymi obserwatorami otaczającego nas świata. Mają oni wiele do przekazania, a zbiór Poezja naszych dni im to umożliwia.

Projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym samym wydawanie poezji stało się jakże ważnym kierunkiem rozwoju Wydawnictwa Borgis.

Wspieranie poetów. Można? Można!

Co roku jesienią nasze wydawnictwo przeprowadza konkurs na poetę roku Poeta naszych dni. Jego uczestnikami są autorzy z antologii Poezja naszych dni, a laureatów wybierają czytelnicy. Główną nagrodą w konkursie jest opublikowanie na koszt wydawnictwa zbioru poetyckiego w formie drukowanej oraz e-booka. Nawiasem mówiąc, w ubiegłym roku poszerzyliśmy pulę nagród o wydanie e-booka także za drugie miejsce.

Ponadto wybranych uczestników zgłaszamy do innych konkursów literackich. W ten sposób staramy się wspierać poetów.

Nasi laureaci – ciekawe postaci

Bezwzględnie tak! Zbiory poetyckie kolejnych laureatów ‒ Julii Chudeckiej czy Kacpra Kordalskiego ‒ niezbicie o tym świadczą. Gorąco też namawiam do zapoznania się z barwnym wywiadem O intymnych wyznaniach poetyckich, jakiego udzieliła naszemu dziennikarzowi Julia Chudecka, Poetka naszych dni – 2020. O tym, czym jest wydawanie poezji z perspektywy młodego twórcy i o wszystkim, co z tym związane… Zresztą przeczytajcie sami.

Niedawno czytelnicy wybrali Poetę naszych dni – 2022, którym została utalentowana Sara Ghazaryan. Oczywiście już pracujemy nad jej pierwszym, własnym tomikiem poezji! Cóż za emocje!

Poezja naszych dni – nowe otwarcie

Nie mogło być inaczej. Właśnie wystartował nabór do tegorocznej edycji antologii współczesnych poetów Poezja naszych dni tom 5. W Wydawnictwie Borgis bardzo liczymy na ujawnienie się talentów literackich. Okazuje się bowiem, iż oprócz tego, że poeci mogą czerpać satysfakcję z pisania wierszy, to również wydawanie poezji może być pasjonujące.

Rzecz jasna także w tym roku nie obejdzie się bez jesiennego konkursu poetyckiego Poeta naszych dni, który już na stałe zapisał się w kalendarzu wydarzeń literackich.

(PK)