fbpx

Wydanie własnej książki z Wydawnictwem Borgis

Wydanie własnej książki to marzenie wielu pasjonatów pióra, ale równocześnie może być to zadanie pełne wyzwań. Proces ten wymaga nie tylko talentu pisarskiego, ale także determinacji, cierpliwości i zdolności do pokonywania różnorodnych przeszkód. W niniejszym artykule wskażę na kilka kluczowych aspektów związanych z wydaniem książki. Wspomnę zarówno o trudnościach, jak też o satysfakcji płynącej z realizacji tego marzenia. Będę chciał również pokazać, dlaczego wydanie własnej książki z Wydawnictwem Borgis jest dobrym rozwiązaniem.

Walka z przeciwnościami

Wydanie własnej książki zaczyna się od napisania tekstu, co samo w sobie jest zadaniem wymagającym wysiłku i oddania. Autorzy, aby zrealizować swój cel, zwykle muszą spędzić przed komputerem długie godziny. Często targają nimi różne wątpliwości, a przede wszystkim zastanawiają się, czy sobie z tym zadaniem poradzą. Dotyczy to szczególnie debiutantów. Zarówno początkujący pisarze, jak i ci doświadczeni obawiają się także krytyki, a najbardziej krytykanctwa. Niekiedy mają też problem ze znalezieniem weny twórczej, która raczej nie pojawia się na zawołanie. Wszystkie te czynniki mogą postawić pod znakiem zapytania karierę każdego pisarza. Wielu autorów rezygnuje właśnie na tym, początkowym etapie pisania. Natomiast twórcy, którzy go pokonają, kierują się ku kolejnemu wyzwaniu – publikacji dzieła.

Wydanie własnej książki etapem pozytywnych emocji

Po napisaniu książki autor przystępuje do prac związanych z jej publikacją. Uważam, że wydanie własnej książki powinno być dla każdego twórcy etapem pozytywnych emocji. Jeśli jest inaczej, to najczęściej winę za to ponosi wydawca. Dlatego warto podjąć współpracę z dobrym wydawnictwem. W mojej opinii będzie to wydawnictwo tradycyjne, które zapewni Twojemu dziełu właściwą ścieżkę publikacji. Mam tu na myśli profesjonalną korektę redakcyjną, redakcję techniczną, opracowanie graficzne oraz nadzór nad drukiem i oprawą. A poza tym zajmie się promocją, dystrybucją i rozliczeniem sprzedaży.

Rozliczenie sprzedaży, które wymieniłem, uwzględnia, rzecz jasna, wypłatę honorarium autorskiego.

Jak już wspomniałem wcześniej, proces publikacji dzieła powinien być dla każdego autora etapem pozytywnych emocji. Na pewno tak jest w przypadku współpracy z naszym wydawnictwem. Wydawnictwo Borgis to firma polska, która istnieje na rynku od ponad trzydziestu lat. Pracuje w niej wielopokoleniowy i wysoko wykwalifikowany zespół, dla którego każdy autor jest wyjątkowy.

(PK)