fbpx

Współcześni poeci mają swój konkurs!

Drodzy Czytelnicy, 8 stycznia rusza konkurs poetycki Poeta naszych dni. Tym razem będziemy wyłaniać laureatów za 2023 rok. W konkursie udział weźmie 50 poetów, którzy opublikowali swoje wiersze w antologii poetyckiej Poezja naszych dni (tom 5). Miło mi poinformować, że to już czwarta edycja tego ważnego w świecie literackim wydarzenia. Nasz konkurs trafił na stałe do kalendarza najważniejszych wydarzeń literackich roku. A to wszystko dzięki cyklicznemu projektowi – antologii Poezja naszych dni, na łamach której współcześni poeci publikują swoje wiersze.

Dlaczego współcześni poeci publikują w antologii?

Antologia wierszy Poezja naszych dni ukazuje się regularnie od 2020 roku nakładem Wydawnictwa Borgis. Ten unikalny zbiór dystrybuują księgarnie w całej Polsce. Tym samym współcześni poeci mają możliwość trafić do bardzo szerokiego grona czytelników. A do tego wszystkiego mogą uczestniczyć w konkursie literackim z wyjątkowymi nagrodami. Na łamach antologii pojawiają się utwory niezwykle uzdolnionych poetów współczesnych. Publikują je twórcy doświadczeni, ale i debiutanci. Z każdym kolejnym rokiem zbiór cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród twórców, jak i czytelników. Wydajemy go w postaci drukowanej, a także w formie e-booka.

Konkurs z nagrodami!

Tegoroczny konkurs Poeta naszych dni, podobnie jak poprzednie, obfituje we wspaniałe nagrody. Zwycięzca będzie miał możliwość wydania własnego tomu poetyckiego w postaci papierowej oraz e-booka na koszt Wydawnictwa Borgis. Natomiast nagrodami za miejsca drugie i trzecie będzie wydanie e-booka również na koszt wydawnictwa. Nie będą to zresztą jedyne nagrody w tym konkursie, a więcej szczegółów znajdziecie w jego regulaminie. Publikujemy go na naszej stronie w zakładce „Konkursy literackie”. Bardzo liczymy na to, że w głosowaniu na Poetę naszych dni – 2023 weźmie udział jak najwięcej miłośników poezji. Przecież to również Wy, oprócz samych autorów wierszy, kształtujecie tę część rynku literackiego. Od Was w dużej mierze zależy zainteresowanie poezją wśród miłośników słowa pisanego. Dlatego właśnie bardzo wszystkich zachęcam do uczestnictwa w głosowaniu. Być może któryś z laureatów okaże się talentem na miarę Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej…?

(PK)