fbpx

Wciągający kryminał pt. Fenomen daty

Kilka dni temu odbyła się premiera długo oczekiwanej książki Joanny Zimowskiej. Jest to wciągający kryminał psychologiczny o intrygującym tytule Fenomen daty. W tej historii jest wszystko, co powinna mieć mrożąca krew w żyłach powieść kryminalna. Tak więc mamy tajemnicze i brutalne morderstwo, poszukiwanie motywu, a także problem winy ujęty w szerszym kontekście. Czy ponosi ją jedynie sprawca, czy też w pewnym stopniu odpowiedzialne jest społeczność, w której egzystuje?

W miarę lektury książki Joanny Zimowskiej nasuwa się coraz więcej pytań, zaś z odpowiedziami musimy poczekać do końca. No, ale taka jest specyfika tego gatunku. Bez wątpienia Fenomen daty to wciągający kryminał.

Główny podejrzany i porzucone kochanki

Morderstwo następuje w dzień ślubu Małgorzaty i Michała. Dochodzenie prowadzi młoda policjantka Joanna. Początkowo ślady wskazują na narzeczonego, ale niedługo potem krąg podejrzanych powiększa się o kolejne osoby. Są to zawiedzione kochanki, które niegdyś Michał porzucił, a nawet jego była narzeczona… funkcjonariuszka Joanna. Tym samym kryminał Joanny Zimowskiej zyskuje rozbudowany wątek miłosny. 

Wydaje mi się, że taki rodzaj fabuły powinien usatysfakcjonować większość Czytelników. W każdym razie mnie on odpowiada. 🙂

Wciągający kryminał z zacięciem psychologicznym

Kryminał Joanny Zimowskiej Fenomen daty to historia, o czym wcześniej wspomniałem, z zacięciem psychologicznym. Książka skłania do refleksji, a odpowiedź na pytanie: ,,Kto zabił?” nie jest tu najważniejsza. Nie śledzimy wyłącznie wydarzeń, lecz, pochłaniając kolejne strony kryminału, zastanawiamy się nad wieloma aspektami natury psychologicznej. I coraz bardziej nurtuje nas pytanie, czy jest taka granica, po przekroczeniu której nie da się już naprawić krzywd.

Kilka słów o Autorce powieści

Autorka wydanej nakładem Wydawnictwa Borgis powieści kryminalnej Fenomen daty jest ciekawie zapowiadającą się pisarką. Joanna Zimowska wciąż doskonali swój warsztat twórczy, śledząc trendy literatury współczesnej. Kryminał, horror i sensacja to lektury, które pociągają ją najbardziej. Autorka chętnie sięga również po literaturę biograficzną i psychologiczną. Książki są jej pasją już od wczesnego dzieciństwa i w ich pisaniu widzi swoją przyszłość.

Kolejna premiera już wkrótce

Jeszcze w tym miesiącu czeka nas kolejna premiera. Po wydanej w 2021 roku książce Urojony idealizm będzie to kolejna pozycja autorstwa Tomasza Comby. Książka nosi tytuł Przywódca idealny. O naszej nowości literackiej postaram się napisać coś więcej już w najbliższym czasie.

(PK)