fbpx

Współcześni autorzy kryminałów – co nowego?

Współcześni autorzy kryminałów to grupa pisarzy, którzy w ostatnich latach zdobyli ogromną popularność na rynku literackim. W swoim gatunku podejmują oni różnorodną tematykę, od morderstw po kradzieże, od porwań po zbrodnie polityczne. Joe Nesbo, Michael Connelly, James Patterson, Tess Gerritsen, Harlan Coben, Camilla Lackberg, Chris Carter, Guillaume Musso i Lisa Gartner to tylko niektórzy z najbardziej znanych obecnie autorów zagranicznych piszących kryminały. Natomiast z grona rodzimych pisarzy na pewno należy wymienić Remigiusza Mroza, Katarzynę Bondę czy Wojciecha Chmielarza. Oczywiście jest to lista niewyczerpana. 🙂

Uznani debiutanci

W ostatnich latach na świecie pojawiło się wielu debiutantów, którzy odnieśli spektakularny sukces. Ruth Ware, Paula Hawkins i Shari Lapena to przykład autorek, których książki w bardzo szybkim czasie stały się bestsellerami. Tak, tak, ostatnio w świecie kryminałów coraz więcej mają do powiedzenia niezwykle zdolne pisarki.

Autorzy kryminałów i trudne tematy

Współcześni autorzy kryminałów nie boją się dotykać trudnych tematów, takich jak terroryzm, rasizm czy przemoc wobec kobiet. W swoich książkach często ukazują mroczne strony ludzkiej psychiki i jej wpływ na zachowania jednostek. Ich powieści to nie tylko relaks z literaturą, rozrywka do poduszki, ale również refleksja nad rzeczywistością, w której żyjemy.

Dobrodziejstwa nowoczesnych narzędzi

Wielu ze współczesnych autorów kryminałów chętnie korzysta z dobrodziejstw nowoczesnych narzędzi ułatwiających kontakt z czytelnikami i wspomagających proces twórczy. Są to ekspansywnie rozwijające się media społecznościowe i sztuczna inteligencja. Właśnie sztuczna inteligencja niektórym postępowym autorom pomaga w tworzeniu akcji. Dzięki temu czytelnik ma szansę przeżyć jeszcze bardziej ekscytującą i interaktywną przygodę wraz z bohaterami książki. Musi być coraz większe napięcie, coraz więcej emocji, coraz większe zaskoczenie. Cóż, widocznie taki jest wymóg dzisiejszych czasów.

Warto poświęcić czas

Jeżeli poszukujesz dobrej powieści kryminalnej, to polecam, aby zwrócić szczególną uwagę właśnie na książki współczesnych autorów. Historie wychodzące spod ich pióra to doskonała rozrywka dla miłośników tego gatunku. Wybór odpowiedniej książki może być trudny ze względu na mnogość autorów i tytułów. Niemniej warto poświęcić czas na poszukiwania i wybrać taki kryminał, po przeczytaniu którego zechcemy sięgnąć po kolejny tegoż autora.

Współcześni autorzy kryminałów w Księgarni Borgis

Wśród wielu książek, które rokrocznie ukazują się nakładem Wydawnictwa Borgis, są również kryminały. Nasi autorzy to zdolna grupa i mocno wierzymy, iż wkrótce będzie o nich głośno. Ich książki dostępne są w większości księgarń, w tym również w Księgarni Borgis.

A przy okazji… Właśnie ukazała się powieść kryminalna Fenomen daty autorstwa Joanny Zimowskiej. O tej nowości literackiej możecie przeczytać w moim poprzednim materiale zatytułowanym Wciągający kryminał pt. Fenomen daty.

(PK)