fbpx

Seksualność osób niepełnosprawnych – dogonić wózkiem…

Dogonić wózkiem szczęścieDziś chciałbym zachęcić Was do lektury niezwykłej opowieści, która porusza problem dotykający milionów ludzi na całym świecie. Książka Rafała Waliszewskiego Dogonić wózkiem szczęście to delikatne spojrzenie na seksualność osób niepełnosprawnych. Niestety temat ten wciąż traktowany jest jako wstydliwy i rzadko poruszany w literaturze. A w swojej książce Rafał Waliszewski udowadnia, że seksualność osób niepełnosprawnych to temat naprawdę istotny, obok którego nie wolno przejść obojętnie.

Czy to miłość z happy endem?

W tej inspirującej powieści Rafał Waliszewski opisuje historię młodego niepełnosprawnego mężczyzny o imieniu Kuba, który zakochuje się w swojej rehabilitantce Ewelinie. Czy Kubie będzie dane przeżyć prawdziwą, odwzajemnioną miłość? Czy atrakcyjna Ewelina zdecyduje się związać z wrażliwym, mądrym mężczyzną poruszającym się na wózku?

Seksualność osób niepełnosprawnych – przełamywanie tabu

Bez wątpienia Dogonić wózkiem szczęście to powieść, która odważnie przełamuje tabu. Jej autor, Rafał Waliszewski, od lat zmaga się z niepełnosprawnością ruchową. W książce dzieli się swoimi doświadczeniami w sposób szczery i autentyczny. Wcześniej debiutował w 2015 roku autobiograficzną powieścią Historia prawdziwa patykiem pisana, w której opisał swój wypadek i walkę o zdrowie.

Seksualność osób niepełnosprawnych – warto walczyć o szczęście

Jak już wspomniałem, w swoich książkach Rafał Waliszewski przełamuje tabu, dotykając intymnych aspektów związanych ze zdrowiem i seksualnością osób niepełnosprawnych. Dzieli się też codziennymi trudnościami, na które sam napotyka, a przede wszystkim przynosi innym nadzieję. Pokazuje, że bez względu na przeciwności losu, warto z godnością walczyć o każdą chwilę, o każdą sekundę szczęścia.

Rafał Waliszewski – człowiek niezwykły

Krótko mówiąc, Autor książek Dogonić wózkiem szczęście i Historia prawdziwa patykiem pisana to człowiek niezwykły. Pomimo własnej niepełnosprawności znajduje siłę na wspieranie innych. Jest nadzwyczaj aktywny społecznie. Dla osób niepełnosprawnych, ale nie tylko, prowadzi kanały na mediach społecznościowych. Sam nagrał i umieścił na Youtube ponad 70 filmów, w tym wiele filmów instruktażowych dla osób niepełnosprawnych. Sporo równie cennego materiału można też znaleźć na profilu Rafała Waliszewskiego na Facebooku.

Obecnie Rafał Waliszewski pracuje nad kolejną, trzecią książką. Nadmienię, że Autor, podobnie jak swoje poprzednie, pisze ją, przyciskając klawisze komputerowej klawiatury… patykiem. Niezwykły człowiek w tych zwykłych-niezwykłych czasach. 

Uczmy się wrażliwości!

Podsumowując, z czystym sercem polecam Wam twórczość Rafała Waliszewskiego!

Zapraszam również do zapoznania się z sylwetkami i twórczością innych pisarzy, którzy współpracują z Wydawnictwem Borgis. Są to naprawdę nietuzinkowi autorzy.

(PK)