fbpx

Literatura fantasy – premiera książki Podopieczny Cienia

okładka książki Podopieczny cienia autorstwa Nadii Litwin

Z literatury fantasy polecam Wam dziś powieść Nadii Litwin pt. Podopieczny Cienia. Premiera książki miała miejsce dosłownie kilka dni temu. Jest to magiczna opowieść o królestwie Cieni. Jeśli ktoś lubi historie, w których występują czarodzieje, wiedźmy, a główne postaci posiadające moce nadprzyrodzone, to książka Nadii Litwin z pewnością przypadnie mu do gustu. Można śmiało powiedzieć, że współczesna literatura fantasy zyskała właśnie bardzo ciekawą Autorkę.

O czym jest ta książka?

Głównym bohaterem jest Tristan, który po dziesięciu latach bycia w śpiączce budzi się z niej. Zmagając się z amnezją, musi ponownie odnaleźć swoje miejsce w niezwykłym świecie i stawić czoła trudnemu zadaniu.

Fascynujący świat magii to jedno, ale powieść bogata jest również w aspekty psychologiczne. Mówi o tożsamości i sięganiu pamięcią do czasów dzieciństwa, czyli o zagłębianiu się w ludzkiej podświadomości.

Literatura fantasy w Polsce w kilku słowach

Literatura fantasy cieszy się naszym kraju ogromną popularnością. Polska literatura ma już wielu swoich przedstawicieli. Wielką postacią był na pewno Stanisław Lem. Ponadto jednym z najważniejszych polskich autorów fantasy jest Andrzej Sapkowski, twórca kultowej serii o Wiedźminie. Jego książki zdobyły ogromne uznanie w Polsce i za granicą, a postać Geralta z Rivii zyskała szerokie grono fanów. Sapkowski stworzył unikalny świat fantasy, łączący elementy słowiańskiego folkloru, epickiej fabuły i dojrzałej narracji.

Inni znani polscy pisarze fantasy to między innymi Janusz Andrzej Zajdel, Jarosław Grzędowicz, Jacek Józef Dukaj, Andrzej Pilipiuk, Maja Lidia Kossakowska, Jacek Piekara, a także Michał Gołkowski. Niemniej to tylko kilka nazwisk spośród wielu.

Literatura fantasy dynamicznie się rozwija

W ostatnich latach polska literatura fantasy dynamicznie się rozwija. W świecie literackim pojawiają się nowi, utalentowani pisarze. Wśród nich jest Nadia Litwin ze swoją powieścią Podopieczny Cienia, o której pisałem powyżej. 

Współczesna polska literatura fantasy jest niezwykle zróżnicowana, a przy tym nie brakuje w niej głębszych treści i refleksji nad ludzką egzystencją. Dlatego właśnie polecam Wam wydaną nakładem Wydawnictwa Borgis książkę Nadii Litwin Podopieczny Cienia. Powieść dostępna jest już zarówno w Księgarni Borgis, jak i w większości księgarń na terenie całego kraju.

(PK)