fbpx

Początkujący pisarz ma z kim wydawać!

Dziś chciałbym napisać coś więcej na temat unikalnego programu wydawniczego, który realizuje nasze wydawnictwo. Postaram się omówić go w dość zwięzłej formie. Mam nadzieję, że program spodoba się debiutującym pisarzom. Zatem znajdziecie go na stronie borgis.pl pod zakładką Wydaj z nami →programy wydawnicze mój debiut. Dalej jest jego obszerne omówienie, ale zanim tam zajrzycie, przeczytajcie ten tekst. Jak już powyżej wspomniałem, postaram się przedstawić ideę tegoż programu w kilku zdaniach. Ważne jest bowiem, aby każdy początkujący pisarz już na wstępie poznał cele, które mu przyświecają.

Mój debiut to bardzo przyjazny program

Program Mój debiut ma zachęcić początkujących pisarzy do wydania z nami swojej pierwszej książki. Oczywistym jest, że każdy, nawet uznany pisarz, też kiedyś stworzył i wydał swoje pierwsze dzieło. Niemniej twórcy to społeczność niezwykle wrażliwa i nie zawsze geniusz pisarski idzie w parze z umiejętnością pokonywania pewnych barier. Autorzy często nie wiedzą, jak zabrać się za swoją karierę i jak się poruszać w nieprostym świecie wydawniczym. Dlatego też niektórzy potencjalnie sławni pisarze do dziś piszą… do szuflady.

Poprzez program Mój debiut staramy się przekonać debiutantów, zwłaszcza powieściopisarzy, aby uwierzyli we własne możliwości i nam zaufali. Chcemy, aby wiedzieli, iż każdy autor jest dla nas wyjątkowy. Cenimy twórców w równym stopniu niezależnie od tego, czy są już uznanymi autorami, czy dopiero pracują nad swoją pierwszą książką.

Cieszymy się, gdy początkujący pisarz zgłasza się do naszego wydawnictwa. Staramy się właściwie pokierować jego karierą, pomagając mu na każdym etapie procesu wydawniczego. U nas debiutant zawsze ma przydzielonego na stałe jednego redaktora prowadzącego, który wprowadza go w tajniki sztuki wydawniczej. Wiemy, jak wielkie emocje towarzyszą chwili, gdy Autor bierze do rąk swoją pierwszą książkę. Nawiasem mówiąc, w naszym wydawnictwie ukazuje się ona równolegle w postaci e-booka, a czasem także audiobooka. To również jest niezwykle ekscytujący moment procesu wydawniczego.

Gdy początkujący pisarz przestaje być debiutantem…

Mamy to szczęście, że zwykle powierzają nam swoje pierwsze dzieło bardzo utalentowani twórcy. Z wieloma z nich wydajemy już kolejne publikacje, co oznacza, że początkujący pisarz stał się autorem bardziej doświadczonym. Tym samym realizujemy z nim następny etap kariery pisarza, czyli program Kariera w toku. Nie oznacza to, że Autor musi napisać kilka powieści, aby jedna z nich trafiła do szerokiego odbiorcy. Już pierwsza jego książka, którą wydał z nami, wzbogaca zasoby księgarń i bibliotek w całej Polsce!

Pewnie nie odkryję Ameryki, ale chciałbym zauważyć, że każdy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury kiedyś był debiutantem. 🙂

(PK)