fbpx

Programy literackie Wydawnictwa Borgis

Nasze wydawnictwo od wielu lat realizuje konkretne programy literackie. Obecnie jest ich pięć: Mój debiut, Kariera w toku, Ocalić od zapomnienia, Publikuję naukowo i Książka o mojej firmie. Wszystkie one funkcjonują w ramach szerokiego projektu pod nazwą Wydaj z nami. Opracowaliśmy je w taki sposób, aby każdy twórca słowa pisanego mógł znaleźć dla siebie właściwy obszar samorealizacji. Programy literackie dostosowujemy do etapu pisarskiego, na którym pisarz obecnie się znajduje, i do tematyki, którą aktualnie się zajmuje.

Warsztat każdego pisarza jest sprawą dość indywidualną i takie podejście znacznie ułatwia współpracę na linii autor-wydawca. Dzieje się tak dlatego, że w każdym z powyższych programów proces wydawniczy dostosowujemy do jego specyfiki.

Geneza programów w kilku zdaniach

Zacznijmy od Wydaj z nami. Zacznijmy, bo od tego się zaczęło. 😊

Jest to program ogólny, który powstał już kilkadziesiąt lat temu. Wówczas, zapraszając twórców do wydawania z nami, nie spodziewaliśmy się, że nasza inicjatywa spotka się z aż tak dużym zainteresowaniem. Z wydawnictwa, które specjalizowało się w wydawaniu czasopism, staliśmy się szybko także poważnym wydawcą książek z różnych dziedzin. A ponieważ wciąż ich przybywało, to postanowiliśmy wykonać kolejny krok. Program Wydaj z nami usystematyzowaliśmy, dzieląc go na kolejne, o których wspomniałem powyżej.

Przyjazne programy literackie

Postaraliśmy się, aby nasze programy literackie były dla autorów przyjazne. Ideę każdego z nich zawiera już sama nazwa, ale też w sposób przyjazny podchodzimy do każdego z twórców. Szanujemy wszystkich autorów. Jeśli jest on uczestnikiem programu Mój debiut, to wnikliwa recenzja dzieła pomoże mu w wykonaniu pierwszego kroku w świecie literatury. Mamy pełną świadomość odpowiedzialności, która na nas spoczywa. Dla odmiany pisarz doświadczony, uczestniczący w programie Kariera w toku, oczekuje od wydawcy pełnego zaangażowania w dziele kontynuacji swojej kariery. I my się tego podejmujemy. Oczywiście z podobnym profesjonalizmem podchodzimy również do wszystkich innych autorów, czy to spisujących wspomnienia, myśli naukowe, czy też dzieje firmy. Dlatego, jeśli chciałbyś podzielić się swoją twórczością z innymi, to koniecznie prześlij do nas swoją propozycję wydawniczą.

Nasze programy są dla Ciebie! A może masz talent na miarę Czesława Miłosza czy Olgi Tokarczuk…? Może właśnie na Twoją książkę wciąż czekają Czytelnicy?! Koniecznie wydaj ją z nami!

(PK)