fbpx

Literatura medyczna w Wydawnictwie Borgis

W poprzednich artykułach, pisząc o Wydawnictwie Borgis, najwięcej miejsca poświęciłem książkom, a także programom i projektom literackim. Tym razem chciałbym napisać kilka słów o naszych czasopismach, ponieważ uważam, że naprawdę jest o czym. Od ponad trzydziestu lat literatura medyczna zajmuje w działalności wydawnictwa ważne miejsce. Obecnie wydajemy aż 7 periodyków. Są to: Medycyna Rodzinna, New Medicine, Nowa Medycyna, Nowa Pediatria, Nowa Stomatologia, Postępy Fitoterapii i Postępy Nauk Medycznych. Część z nich jest w wykazie czasopism naukowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Czasopisma medyczne Wydawnictwa Borgis znajdują się również w prestiżowych bazach naukowych polskich i zagranicznych. Z uwagi na to niektóre z nich ukazują się w języku angielskim. W skład ich rad naukowych wchodzą autorytety z całego świata medycyny.

Wydawnictwo Borgis – współpraca naukowa

W okresie ostatnich trzech dekad nasze wydawnictwo nawiązało współpracę z wieloma organizacjami naukowymi. Wśród nich są rodzime uniwersytety medyczne, liczne instytuty i towarzystwa naukowe. Gdybym chciał wszystkie te podmioty wymienić, to, uwierzcie mi, byłaby to naprawdę długa lista. A oto kilka z nich: Polskie Towarzystwo Lekarskie, Instytut Żywności i Żywienia, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej oraz Polski Klub Koloproktologii Towarzystwo Naukowe. Oprócz tego nie sposób pominąć organizacji czy instytucji zagranicznych, takich jak The Royal Society of Medicine w Londynie czy Uniwersytet Semmelweisa w Budapeszcie. W rzeczy samej czasopisma medyczne to kawał historii w działalności Wydawnictwa Borgis.

Literatura medyczna w naszej czytelni

Mówiąc o wydawnictwach periodycznych naszego wydawnictwa, koniecznie należy wspomnieć o Czytelni Medycznej Borgis. Jest to największa niepubliczna baza artykułów medycznych w Polsce. Znajduje się w niej ponad 7 tysięcy publikacji z różnych specjalizacji medycznych. Zbiory czytelni cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem lekarzy, studentów medycyny i w ogóle pracowników służby zdrowia. Strona internetowa naszej czytelni rejestruje miliony odwiedzin rocznie! I są to Czytelnicy nie tylko z Polski, lecz także z wielu krajów świata. Bez wątpienia literatura medyczna, którą od kilkudziesięciu lat wydaje Wydawnictwo Borgis, cieszy się uznaniem także za granicą.

Podsumowując, działalność wydawnicza Wydawnictwa Borgis to nie tylko literatura skierowana do Czytelnika poszukującego relaksu czy kontaktu z kulturą. To także literatura naukowa, a zwłaszcza literatura medyczna.

(PK)