fbpx

Laureaci konkursu Poeta naszych dni – 2023 otrzymali nagrody!

Miło mi poinformować, że laureaci konkursu Poeta naszych dni – 2023 otrzymali już atrakcyjne nagrody. Mam na myśli dyplomy, medale i książki. Pragnę przypomnieć, że udział w nim wzięli twórcy, którzy zamieścili swoje wiersze w tomie 5 zbioru poetyckiego Poezja naszych dni. Zwycięzców wyłonili czytelnicy spośród ponad 50 poetów, którzy uczestniczyli w naszym projekcie poetyckim. Cieszy fakt, iż w głosowaniu oddano bardzo dużo głosów. Świadczy to o tym, że zarówno antologia Poezja naszych dni (tom 5), jak i sam konkurs cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.  

Do kogo trafiły nagrody?

Na pewno pamiętacie, iż Poetą naszych dni – 2023 wybrano Kacpra Podwojskiego. W naszej antologii ten uzdolniony poeta opublikował wiersze „On”, „Tytuł nieznany”, „Przyjaciółki” i „Tytuł nieznany (2)”. Oprócz wspomnianych nagród Kacper Podwojski, jako zwycięzca, będzie miał możliwość wydania autorskiego zbioru poetyckiego. Książka ukaże się w postaci drukowanej oraz e-booka na koszt Wydawnictwa Borgis. Nawiasem mówiąc, już rozpoczęliśmy prace nad tomikiem naszego laureata.

Zdobywczyniami miejsc drugiego i trzeciego zostały odpowiednio Olga Siwczyńska i Klaudia Rygiel-Witkoś. Wymienione laureatki także otrzymały możliwość wydania tomików poezji. W tym przypadku w postaci e-booka, lecz również na koszt naszego wydawnictwa.

Laureaci konkursu są wśród nich…

To prawda, laureaci kolejnego konkursu literackiego są wśród zgłaszających się poetów do kolejnego, szóstego już tomu antologii Poezja naszych dni. Będą oni bowiem pretendować do tytułu Poety naszych dni roku 2024 w kolejnym konkursie, który zorganizujemy jesienią tego roku. I znów o wynikach zdecydują czytelnicy, i znów będą atrakcyjne nagrody!

Informacja na temat naboru do kolejnej edycji zbioru Poezji naszych dni znajduje się na stronie Wydawnictwa Borgis. Znajdziecie ją w zakładce Wydaj z nami →Projekty wydawnicze →Poezja naszych dni. Bardzo zachęcam poetów do podzielenia się swoją twórczością!

Należy także podkreślić, iż wszystkie tomy antologii Poezja naszych dni trafiają do większości księgarń na terenie całego kraju. Przykładowo można je nabyć w Empiku, Bonito czy Ateneum. Rzecz jasna znajdują się też w zasobach naszej Księgarni Borgis. Dostępne są zarówno w postaci papierowej, jak i e-booka.

A na zdjęciu możecie zobaczyć nagrody, które powędrowały do naszych laureatów. Prawda, że okazałe?! 😊

(PK)