fbpx

Konkurs poezji współczesnej rozstrzygnięty!

Drodzy Czytelnicy i Drodzy Poeci! Kilka dni temu dobiegło końca głosowanie, którego zadaniem miało być wyłonienie laureatów konkursu Poeta naszych dni – 2023! I tak się stało. Ale zanim podam ich nazwiska, to chciałbym najpierw napisać kilka słów wstępu. W naszym konkursie wzięło udział ponad 50 poetów, którzy opublikowali swoje wiersze w tomie 5 antologii Poezja naszych dni. Laureatów wybierali Czytelnicy, którzy nie zawiedli. Nasz konkurs poezji współczesnej naprawdę cieszył się ich dużym zainteresowaniem. I za to im dziękujemy!

Poetą naszych dni – 2023 został…

Poetą naszych dni – 2023 został Kacper Podwojski za wiersze „On”, „Tytuł nieznany”, „Przyjaciółki” i „Tytuł nieznany (2)”. Zwycięzca naszego konkursu na co dzień pracuje, a jednocześnie studiuje pedagogikę. Jego życiowe motto brzmi: „Rozmowa jest tabletką życia”. W ten sposób Poeta naszych dni – 2023 zachęca innych do otwartości i rozmowy z drugim człowiekiem.

Pragnę przypomnieć, że główną nagrodą w konkursie jest wydanie na koszt organizatora własnego tomiku poezji w postaci drukowanej oraz e-booka!

Nasz konkurs poezji współczesnej wyłonił również laureatów drugiego i trzeciego miejsca. Zajęły je odpowiednio Olga Siwczyńska i Klaudia Rygiel-Witkoś. Wspomniane autorki wierszy również mają powody do zadowolenia z nagród. Najważniejszą będzie możliwość wydania na koszt naszego wydawnictwa tomików poezji w postaci e-booka.

Poza tym wszyscy laureaci konkursu literackiego Poeta naszych dni – 2023 otrzymają nagrody książkowe, dyplomy i medale okolicznościowe.

Serdecznie gratulujemy!!!

Nasz konkurs poezji współczesnej ma już swoją historię

Tak więc dobiegła końca czwarta edycja konkursu Poeta naszych dni. Z tej okazji chciałbym również przypomnieć nazwiska jego laureatów z lat poprzednich. A zaczęliśmy w 2020 roku. Jak ten czas leci!

Ale do rzeczy… Wówczas zwyciężyła utalentowana poetka Julia Chudecka, która następnie wydała z nami debiutancki tomik poetycki pt. Odłamki dorastania. W kolejnym, 2021 roku, laureatem pierwszego miejsca został Kacper Kordalski. Nakładem Wydawnictwa Borgis ukazał się bardzo ciekawy zbiór wierszy tego poety pt. Nic jak pierwszy raz. Natomiast poetką roku 2022 Czytelnicy wybrali Sarę Ghazaryan. Już niedługo, bo w marcu tego roku, przewidujemy premierę tomiku wierszy tej uzdolnionej autorki pt. HE(art). Podsumowując, konkurs poezji współczesnej Poeta naszych dni co roku odkrywa nowe talenty literackie i o to przecież chodzi. Dzięki niemu pojawiają się w księgarniach niezwykle wartościowe dzieła poetyckie.

(PK)