fbpx

Książka, którą warto przeczytać

Dziś mam przyjemność przedstawić Wam najnowszą książkę autorstwa Marioli Smolskiej pt. Jakub i jego szkolna przygoda, która właśnie trafiła do księgarń w całej Polsce. Powieść tę naprawdę warto przeczytać! Polecam ją szczególnie teraz, gdy wyjeżdżamy ze swoimi pociechami na wakacje. Przy tej lekturze można przyjemnie spędzić czas z dziećmi, ponieważ jest to ciepła i pełna radości historia.

Opowiada ona o młodym chłopcu, który stanął przed dużym życiowym wyzwaniem, jakim jest rozpoczęcie nauki w szkole. Jakub Collinson, bo tak nazywa się nasz bohater, pochodzi z biednej rodziny. Chłopiec mieszka wraz z rodzicami i rodzeństwem w malowniczej wiosce Bukon. Jego rodzina od lat pracuje w majątku państwa Johanson. Wcześniej rodziców nie było stać na to, aby posłać swoje dzieci do szkoły, ale teraz ich sytuacja materialna uległa poprawie. Dzięki temu Jakub i jego brat Wladi w końcu mają szansę na edukację. Szczególnie młodszy z nich, Jakub, bardzo przeżywa zmiany, które zachodzą w jego życiu. Jest tym wszystkim niezwykle podekscytowany. Czy w szkole zyska nowych przyjaciół i czy poradzi sobie z wyzwaniami nauki? W głowie dorastającego chłopca pojawia się też inne ważne pytanie: Czy nie zapomni o nim Święty Mikołaj? Warto książkę przeczytać, żeby dowiedzieć się, co się wydarzyło.

Kontynuacja historii

Jakub i jego szkolna przygoda to niezwykle udana książka dla dzieci w wieku szkolnym, ale też i nieco młodszych. Jej wydawcą jest Wydawnictwa Borgis. To już druga publikacja dla dzieci i młodzieży, która wyszła spod pióra zdolnej Pisarki, jaką niewątpliwie jest Mariola Smolska. A jednocześnie jest to kontynuacja przygód małego Jakuba Collinsona, którą poznaliśmy właśnie w poprzedniej książce pt. List do Świętego Mikołaja (Wydawnictwo Borgis, 2021). 

Warto przeczytać – książki umilą czas

Polecam obie publikacje, bowiem na pewno umilą one czas naszym pociechom! 🙂

Książki Marioli Smolskiej dostępne są w Księgarni Borgis oraz w większości pozostałych księgarń na terenie kraju. Oczywiście zarówno w postaci drukowanej, jak też w formie e-booka.

(PK)