fbpx

Dobra książka na wakacje

Szukasz dobrej książki na wakacje? Niezależnie od tego, czy spędzasz czas na plaży, czy preferujesz długie podróże, dobra lektura to idealny towarzysz podczas letniego relaksu. Ale co właściwie oznacza “dobra książka na wakacje” i jak ją znaleźć? W tym artykule podpowiem Ci, jak wybrać odpowiednie czytadło.

Książka lekka i przyjemna

Dobra książka na wakacje powinna być lekka i przyjemna. Letnia laba to czas relaksu, więc unikaj zbyt trudnych i wymagających dzieł. Zamiast tego poszukaj czegoś, co zapewni Ci dobrą rozrywkę i przyjemne doznania. Powieści obyczajowe, romanse, kryminały lub literatura popularnonaukowa to takie gatunki, które idealnie pasują do atmosfery wakacji czy urlopu.

Dobra książka na wakacje – raczej krótka

Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest objętość książki. Wybierając lekturę na lato, lepiej zdecydować się na coś niezbyt długiego. Obszerne dzieło wymaga często nadmiernego skupienia i zajmuje dużo czasu. Dlatego warto sięgnąć po książkę średniej długości lub zbiór opowiadań. W tym miejscu poleciłbym antologię Opowieści naszych dni, wydaną nakładem Wydawnictwa Borgis. Czyta się szybko, a każde z opowiadań jest niezwykle interesującą historią. 🙂 Antologia jest jednym z naszych ciekawszych projektów.

Książka dopasowana do Ciebie

Książka na wakacje powinna również dobrze pasować do Twoich zainteresowań. Lubisz romanse, historię, a może opowieści fantastyczne…? Nie zapominaj też o swoich dzieciach, które nie pójdą spać, póki nie przeczytasz im bajki. Dopiero potem będziesz miał czas dla siebie. A jeśli już mowa o bajkach, to polecam antologię Księga bajek najnowszych, której tom 1 ukazał się w roku ubiegłym. Jej wydawcą także jest Wydawnictwo Borgis. W naszym wydawnictwie pracujemy już nad tomem 2 Księgi bajek najnowszych. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród bajkopisarzy i Czytelników. Tom 1 antologii dostępny jest w większości księgarń, także w Księgarni Borgis. Znajdziesz w niej także wiele innych ciekawych pozycji wydawniczych dla dzieci. Czytajmy polskich Autorów! – tak brzmi dewiza naszej księgarni. Niejedna dobra książka dla najmłodszych na wakacje znajduje się właśnie w Księgarni Borgis. 🙂

Dobra książka na wakacje dla wszystkich

Dorosły Czytelnik na pewno także znajdzie coś dla siebie w naszej księgarni. Są w niej ciekawe pozycje z literatury pięknej i obyczajowej, fantastyki, literatury wspomnieniowej, popularnonaukowej, fantastyki czy kryminału. Szczególnie zachęcam, aby zajrzeć do działu poezji, ponieważ atmosfera lata jest najlepszym momentem na delektowanie się pięknem tego gatunku. W tym dziale czeka na Ciebie naprawdę dużo literackich perełek. 🙂

 (PK)