fbpx

Działalność wydawnicza Wydawnictwa Borgis w 2023 roku

W mijającym 2023 roku kończymy pracę w doskonałych nastrojach. Mieliśmy aż dwadzieścia udanych premier książkowych. Nieudanych nie odnotowaliśmy. 😊 Poniżej kilka zdań o tym, jak w tym okresie wyglądała działalność wydawnicza Wydawnictwa Borgis.

Premiery mijającego roku

Ogólnie mówiąc, były to bardzo ciekawe pozycje wydawnicze. Swoje książki wydali z nami wyjątkowi Autorzy. Są to: Jaans, Tomasz Lendzian, Paweł Jałoszyński, Isabelle Margot Moulin, Patrycja Jaglińska, Justyna Piec-Głogowska, Joanna Zimowska, Tomasz Comba, Nadia Litwin, Vincent Vin, Mariola Smolska, Łukasz Matysiak, Katarzyna Zawisza, Weronika Sobolewska, Piotr Morawski, Weronika Dobrzyniecka i Maciej Wągiel. Były to zwłaszcza powieści, książki dla dzieci, tomiki wierszy, literatura kryminalna i fantastyczna, a nawet popularnonaukowa. Podsumowując, literatura bardzo różnorodna, tak jak różnorodni są nasi Autorzy. Nie tylko jeśli chodzi o gatunek twórczości, lecz także z powodu pisarskiego doświadczenia. Prawdą jest bowiem, że w mijającym roku, oprócz pisarzy doświadczonych, rozpoczęło z nami współpracę kilku uzdolnionych debiutantów. Miało to miejsce głównie w ramach prowadzonych przez nas programów, o których pisałem niedawno na blogu w opracowaniu pt. „Programy literackie Wydawnictwa Borgis”.

Nasze unikalne projekty

W naszym wydawnictwie ten rok obfitował w projekty wydawnicze. Ukazały się kolejne wydania następujących antologii: Opowieści naszych dni, Księga bajek najnowszych i Poezja naszych dni. W efekcie swoje utwory opublikowało w nich około stu autorów!

Należy podkreślić, że nasza działalność wydawnicza rokrocznie wzbogaca się o kolejne projekty. Na przykład w bieżącym okresie uruchomiliśmy ich aż dwa.

Po pierwsze ogłosiliśmy nabór do premierowej antologii Fantastyka bez granic. Utwory trzydziestu twórców uzyskały bardzo pozytywne recenzje. Cieszymy się, że nam zaufali. Prace nad antologią ruszyły pełną parą!

Ponadto w grudniu tego roku otworzyliśmy całkiem nowy projekt wydawniczy pod odważnie brzmiącym tytułem Erotyka bez kagańca. Faktem jest, że nad naborem do tej antologii zastanawialiśmy się już od kilku lat. Niestety pandemia spowodowała pewne opóźnienia w realizacji niektórych naszych projektów. Teraz temat powrócił, w związku z czym serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tą tematyką twórców do współpracy. Bez wątpienia zbiór Erotyka bez kagańca zapowiada się jako niezwykle ciekawa i śmiała publikacja.

Działalność wydawnicza w obszarze nauki

Na koniec chciałbym również podkreślić, iż w 2023 roku nakładem Wydawnictwa Borgis ukazywały się czasopisma medyczne. Niektóre z nich doceniło Ministerstwo Edukacji i Nauki. W tegorocznym ministerialnym wykazie punktowanych czasopism naukowych znalazły się aż cztery nasze kwartalniki. Są to: „New Medicine” (140 pkt), „Nowa Stomatologia” (40 pkt), „Nowa Medycyna” (20 pkt) i „Postępy Fitoterapii” (20 pkt). Nawiasem mówiąc, czasopisma naukowe wydajemy od około trzydziestu lat.

Podsumowując, rok 2023 zamykamy sukcesami i gorąco wierzymy, że kolejny będzie jeszcze lepszy! Czego sobie i naszym Autorom życzymy!

(PK)