Wydawnictwo

Literatura, nauka, biznes

Na rynku wydawniczym istniejemy od 1990 roku. Przez ponad 30 lat naszej działalności wydawniczej stworzyliśmy silną markę, znaną zarówno wśród miłośników literatury pięknej, jak i w kręgach ludzi nauki i biznesu. Naszą misją jest odkrywanie nowych talentów pisarskich, a celem najwyższa jakość publikowanych przez nas pozycji. To wydawnictwo z pasją, wykorzystujące tradycję, by iść ku nowoczesności.

Mamy na swoim koncie wiele wybitnych pozycji beletrystycznych. Należą do nich m.in. dwutomowe dzieło przyjaciółki Mirona Białoszewskiego, Jadwigi Stańczakowej, pt. „Dziennik we dwoje”, na podstawie którego powstał film „Parę osób, mały czas”, czy też zbiór esejów Lucjana Wolanowskiego, wybitnego polskiego reportażysty współpracującego m.in. z czasopismami „Świat” i „Przekrój”, zatytułowany „Nieznana Australia. Rzeczywistość przekracza fantazję”.

Od początku swej działalności wydajemy cenione publikacje specjalistyczne i naukowe, w tym m.in. czasopisma medyczne, monografie i pozycje popularnonaukowe.

Dziś Wydawnictwo Borgis to zespół profesjonalistów – redaktorów, korektorów, grafików – dla których najważniejsze są wysoki poziom przygotowywanych publikacji, satysfakcja autora i zachwyt czytelnika.

Indywidualne podejście do autora

Do każdego autora podchodzimy w sposób indywidualny i w pełni profesjonalny. Jesteśmy otwarci na wszelkie historie, doświadczenia i wrażliwości. Kładziemy również nacisk na różnorodność publikowanych pozycji – wydajemy powieści, ale też bogato ilustrowane książki dla dzieci, kolorowe albumy oraz jakże niedocenianą w dzisiejszych czasach poezję. Z przyjemnością pracujemy także nad pozycjami naukowymi i specjalistycznymi – pomożemy wydać zarówno rozprawę doktorską, jak i profesjonalny poradnik. Wszystkim autorom przydzielamy własnego redaktora prowadzącego, który przeprowadza ich przez cały proces wydawniczy i otacza opieką w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, a także koordynuje proces wydawniczy.

Tradycja i nowoczesność

Idąc z duchem czasu, nie boimy się podejmować nowych wyzwań. Wydajemy nasze książki według nowoczesnego modelu wydawniczego, w którym pozwalamy autorom na większą swobodę twórczą. Wiemy, że w czasach zdominowanych przez media cyfrowe książka nie musi istnieć wyłącznie na papierze, dlatego też w naszej ofercie wydawniczej mamy e-booki i audiobooki. Kierujemy ją przede wszystkim do profesjonalistów, którzy z braku czasu czy miejsca w walizce wolą mieć swoją ulubioną lekturę w wersji elektronicznej. E-booki i audiobooki stają się bowiem nośnikami wiedzy cenionymi na równi z książką papierową.