fbpx

Współcześni bajkopisarze – Księga bajek najnowszych

Dziś będzie o kolejnej edycji antologii Księga bajek najnowszych, która w tym roku ukaże się nakładem Wydawnictwa Borgis. Pierwsza odsłona miała miejsce w roku ubiegłym i złożyło się na nią trzynaście utworów autorstwa dziewięciu polskich współczesnych bajkopisarzy. 

Księga pełna niesamowitych historii

Ubiegłoroczna antologia Księga bajek najnowszych (tom 1) pełna była niesamowitych historii. Czasami opowiadały one o innych światach, a niekiedy, w sposób baśniowy, o tym, co nas otacza. Mogliśmy poczytać o żywych lalkach, magicznych drzewach i zwierzętach, a także o czarodziejskich przedmiotach. Było w nich o magii przyjaźni, miłości, tolerancji i pokoju. Nie brakowało też historyjek o niezwykłych przygodach wywołujących uśmiech na twarzy. A najważniejsze, że zawsze były to utwory z wartościowym morałem, refleksją na dzisiejsze czasy.

okładka książki Księga bajek najnowszych Tom 1

Tak więc w pierwszym wydaniu naszej antologii opublikowaliśmy dzieła współczesnych bajkopisarzy, które kształtują i edukują. 

Nasi współcześni bajkopisarze

Zbiór Księga bajek najnowszych to świeży powiew tej niezwykle wartościowej twórczości epickiej rodzajowo bliskiej liryce. W pierwszym tomie antologii mogliśmy prześledzić losy lalki w napisanej prozą wzruszającej bajce Mai (May’i) Baczyńskiej pt. Mała Senna, ale również mieliśmy możliwość zapoznać się z napisaną wierszem pouczającą historyjką z krasnoludkami pt. Tama miłości Piotra Kałążnego.

Dziś przytoczyłem tylko przykłady. Obiecuję jednak, że już wkrótce przedstawię Wam twórczość wszystkich współczesnych bajkopisarzy, którzy wzięli udział w pierwszej odsłonie naszego projektu literackiego. 

Księga bajek najnowszych (tom 2)

okładka książki Księga bajek najnowszych Tom 2

Jak wspomniałem na wstępie, w Wydawnictwie Borgis pracujemy już nad kolejnym tomem antologii Księga bajek najnowszych. Do udziału w tym szczególnym projekcie zapraszamy wszystkich bajkopisarzy, którzy chcieliby podzielić się z Czytelnikami swoją twórczością.

Książka ukaże się jeszcze w tym roku. Wydamy ją zarówno w formie tradycyjnej, papierowej, jak również w postaci e-booka. Nasza antologia bajek, podobnie jak poprzednia, pojawi się na półkach większości księgarń w całej Polsce. Z pewnością wśród Was kryją się talenty na miarę braci Grimm, Iwana Kryłowa, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Hansa Christiana Andersena. Tylko czasy są inne, współczesne. Właśnie dlatego tworzymy Księgę bajek najnowszych. Bez wątpienia to unikalna antologia, w której współcześni bajkopisarze mogą publikować swoje wspaniałe dzieła.

(PK)