fbpx

Konkurs literacki – nagrody powędrowały do laureatów!

Mamy dobrą wiadomość! Właśnie powędrowały nagrody do laureatów ostatniej edycji konkursu literackiego Poeta naszych dni – 2022″. Przypomnijmy, iż zwyciężczynią została Sara Ghazaryan, zaś kolejne miejsca zajęły, odpowiednio, Wiktoria Musz i Anna Magdalena Filipiak. Jak wiemy, laureatów wyłonili Czytelnicy spośród autorów dwóch tomów antologii poetyckiej Poezja naszych dni” za 2022 rok.

Medale, dyplomy, ciekawe książki i…

Te medale, dyplomy i ciekawe książki, które widzicie na zdjęciu, to nie wszystko. Przypomnijmy, że główną nagrodą za pierwsze miejsce jest wydanie na koszt Wydawnictwa Borgis autorskiego zbioru poetyckiego w obu wersjach, tj. papierowej i e-booka. Natomiast drugie miejsce nagrodziliśmy wydaniem wierszy autorki w formie e-booka.

Korzystając z okazji, chciałbym kilka słów poświęcić sylwetkom tych niezwykle interesujących i perspektywicznych twórczyń. 

Sara Ghazaryan – talent, który szybko się rozwija

Sara Ghazaryan studiuje prawo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Poezją interesuje się już od najmłodszych lat. Jest laureatką kilku cenionych nagród literackich. Swoje wiersze publikuje głównie w Internecie, pod pseudonimem @xsaxgchx. Cieszymy się, że talent tej zdolnej poetki szybko się rozwija. Wydawnictwo Borgis już pracuje z Sarą Ghazaryan nad jej pierwszym autorskim tomikiem poezji. Wszyscy jesteśmy tym bardzo podekscytowani!

Wiktoria Musz – prawniczka o duszy artystki

Wiktoria Musz jest absolwentką Uniwersytetu Opolskiego, prawniczką o duszy artystki. Kocha poezję i śpiew. Wiersze ją relaksują. Uważa, że uczą wrażliwości na wszystko, co nas otacza. W tym gąszczu trudnych ludzkich spraw są na wszelkie smutki najlepszą terapią. Nie można się przecież nie zgodzić z tą młodą, obiecującą poetką! 

Anna Magdalena Filipiak – autorka wszechstronnie uzdolniona

Anna Magdalena Filipiak to osoba wszechstronnie uzdolniona. Tworzy wiersze, ale też śpiewa piosenki, do których sama pisze teksty. A poza tym z wykształcenia animator, menadżer kultury i pedagog. Ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pierwsze wiersze zaczęły spod jej pióra wychodzić, gdy miała zaledwie 13 lat. Obecnie posiada już całkiem pokaźny dorobek twórczy. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów literackich, ale także recytatorskich. Ogromne brawa!

Warto zapamiętać

Zapamiętajmy nasze wyjątkowe poetki, na pewno jeszcze wiele o nich dobrego usłyszymy w informacjach ze świata literatury!

(PK)