fbpx

Jezioro wspomnień – poruszająca historia

Dziś zapraszam Was do lektury interesującej powieści autorstwa Irminy Klocek i Grażyny Saj-Klocek pt. Jezioro wspomnień (Wydawnictwo Borgis, 2022). To poruszająca historia, która skupia się na relacji między teściową a synową. Czy można sobie wyobrazić ciekawsze wyzwanie? Okazuje się, że nie jest to tylko opowieść o rodzinnych więzach. A o czym jeszcze…? Również o miłości, tyle że niezwykłej. 

Prezent dla teściowej

W powieści poznajemy Mariolę – mądrą, delikatną i wrażliwą dziewczynę, która zakochuje się bez pamięci w Jarku, swoim koledze ze szkoły. Ta młodzieńcza miłość jest głęboka i wydaje się, że przetrwa lata. Nastolatkowie spędzają każdą chwilę razem i cieszą się beztroską życia. Czy ta miłość przetrwa, gdy na horyzoncie pojawi się uwodzicielski Wiktor? A wszystko to dzieje się w skromnym małym mieście w czasach PRL-u.

Następnie w powieści pojawia się Madzia, dziewczyna po przejściach, która staje się częścią tej niezwykłej rodziny. Madzia pragnie obdarować swoją teściową Mariolę nietuzinkowym prezentem. A mianowicie przygotowuje, a następnie wydaje jej wspomnienia z czasów młodości. Ponadto dzieło uzupełnia własnymi refleksjami. To będzie prezent z okazji 60. urodzin teściowej.

Poruszająca historia dwóch kobiet

Dwie kobiety, które, jak się okazuje, łączy miłość do tego samego mężczyzny, udają się w sentymentalną podróż po Szczytnie. A konkretnie do miejsc, gdzie wszystko się zaczęło. Dla jednej to powrót do przeszłości, dla drugiej próba zmierzenia się z teraźniejszością. W pełny życzliwości i szacunku sposób starają się napisać wspólną, poruszającą historię.

Jezioro wspomnień – powieść na lato

Bez wątpienia Jezioro wspomnień to nietuzinkowy projekt literacki, w którym nietuzinkowe relacje odgrywają główną rolę. W swojej powieści Irmina Klocek i Grażyna Saj-Klocek składają hołd marzeniom, które sięgają wspomnień. Poza tym pokazują, że nawet w najbardziej skomplikowanych relacjach można znaleźć miłość i harmonię. 

W ubiegłym roku Autorki książki udzieliły naszemu wydawnictwu niezwykle ciekawego wywiadu, do posłuchania którego serdecznie zapraszam (tutaj)! 

I oczywiście zachęcam do przeczytania powieści Jezioro wspomnień, tej bardzo interesującej propozycji literackiej o więziach rodzinnych i odwadze kochania. Zachęcam gorąco, ponieważ jest to lektura w sam raz na lato! 🙂

Po książkę Irminy Klocek i Grażyny Saj-Klocek zapraszam do naszej Księgarni Borgis! Powieść dostępna jest również w większości innych księgarń.

(PK)