fbpx

Jak wydać książkę – webinar Wydawnictwa Borgis

Wydawnictwo Borgis rozwija się dzięki autorom, którzy podejmują z nami współpracę. Często są to osoby, które planują swój debiut literacki i szukają dla siebie miejsca na rynku książki. Nie zawsze jednak wiedzą, z czym to się wiąże. Jakie etapy musi przejść ich dzieło od tekstu w Wordzie do profesjonalnie wydanej publikacji? Jak wyglądają sprzedaż i dystrybucja oraz jakie reguły rządzą rynkiem literackim? Mówiąc w skrócie, zapraszamy na webinar o wydawaniu książki.

Modele wydawnicze i proces wydania książki

Nie jest łatwo zorientować się w temacie – wydawnictwa niechętnie dzielą się kulisami swojej pracy. Trudno uzyskać rzetelne informacje i świadomie wybrać model wydawniczy, w jakim wprowadzimy książkę do obiegu czytelniczego. Dlatego też wczesną jesienią 2021 roku w zespole Wydawnictwa Borgis zrodził się pomysł stworzenia webinarów, które pomogą autorom planującym wydanie swojej książki. Pierwszej lub kolejnej. Tak powstał webinar Jak wydać książkę? Modele wydawnicze i proces wydania książki.

Webinar o wydawaniu książki – dzielimy się doświadczeniem

W oparciu o nasze doświadczenie zarówno w działalności wydawniczej, jak i współpracy z poszczególnymi autorami, przygotowaliśmy usystematyzowane kompendium wiedzy. Pierwszy webinar odbył się 1 grudnia 2021 roku. W związku z dużym zainteresowaniem postanowiliśmy zorganizować spotkanie ponownie w nowym roku. Kolejna edycja webinaru odbyła się 26.01.2022. I tym razem zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ilość chętnych osób wielokrotnie przewyższała możliwości techniczne platformy, na której miało się odbyć spotkanie. Dlatego też nie mogliśmy przyjąć wszystkich zapisów. Przy okazji drugiej edycji webinaru przygotowaliśmy także darmowy materiał dla osób zapisanych do newslettera. Webinar podzieliliśmy na część wykładową – choć z aktywnym udziałem uczestników – oraz część przeznaczoną na pytania od słuchaczy.

Pytania, odpowiedzi, dyskusja

Sporo pytań pojawiło się już w trakcie godzinnej części wykładowej, w której przyjrzeliśmy się regułom (i wyjątkom) funkcjonowania rynku książki. Omówiliśmy trzy modele wydawnicze: tradycyjny, self-publishingowy i usługowy, oraz krok po kroku przedstawiliśmy cały proces wydawniczy. Podczas segmentu pytań i odpowiedzi prowadząca, dr Agnieszka Wójtowicz-Zając, starała się rozwiać wszystkie wątpliwości uczestników oraz bardziej szczegółowo przedstawić interesujące ich zagadnienia. Ostatnia część spotkania przebiegła żywiołowo i trwała nieco dłużej, niż zakładaliśmy. Uczestnicy webinaru Wydawnictwa Borgis nie tylko zadawali pytania prowadzącej, ale także dyskutowali między sobą i wymieniali się spostrzeżeniami. Cieszymy się, że organizowane przez nas spotkania gromadzą nie tylko wielu zainteresowanych, ale także stają się okazją do wymiany spostrzeżeń i dyskusji. Nie spoczywamy na laurach! Przygotowujemy kolejne spotkania, więcej informacji na ich temat znajdziecie na naszej stronie: https://borgis.pl/

lub

tutaj na Facebooku.