fbpx

Premiera powieści Skomplikowana. 5 lat później

okładka książki Skomplikowana 5 lat później

Właśnie miała miejsce premiera powieści Justyny Piec-Głogowskiej Skomplikowana. 5 lat później. Jest to kontynuacja, opisanej w poprzedniej książce pt. Skomplikowana, historii burzliwego i skomplikowanego związku dwojga ludzi, Pauliny i Marcina. Ona jest lekarką, zaś on starszym od niej o 10 lat policjantem. Czarujący, przystojny, lecz… żonaty. 

Premiera powieści – te książki warto przeczytać

Nie mogę uchylić nawet rąbka tajemnicy, co się wydarzyło w pierwszej odsłonie. Zatem obie książki po prostu warto przeczytać. Zapewniam, że powieści Justyny Piec-Głogowskiej spełnią oczekiwania miłośników romansów.

Tymczasem chciałbym skupić się na dalszych losach Pauliny i Marcina, którym Autorka poświęciła swoją najnowszą powieść Skomplikowana. 5 lat później.

Książka, która gra emocjami 

Spotkanie, związek, burzliwe rozstanie… Czy po pięciu latach rozłąki miłość odżyje? Czy wbrew zdrowemu rozsądkowi odrodzi się gorące uczucie? 

Przyznam, że lubię i cenię taką literaturę obyczajową, którą lekko się czyta, lecz jednocześnie gra emocjami. Rzecz jasna w pozytywnym tych słów znaczeniu. Książka Justyny Piec-Głogowskiej jest właśnie taką pozycją w mojej biblioteczce. 

Skomplikowana. 5 lat później – kropka nad i?

We wstępie do swojej najnowszej powieści Skomplikowana. 5 lat później Justyna Piec-Głogowska ujawnia, co było inspiracją do jej napisania. Pisarka wyjaśnia, że nie mogła zostawić Czytelników z miłością nieszczęśliwą, a bohaterów samych sobie. Okazuje się, że Autorka bardzo się zżyła z postaciami, które stworzyła. W mojej opinii takie podejście zwykle gwarantuje, że książka będzie szczera do bólu i wartościowa.

Premiera powieści Skomplikowana. 5 lat później na pewno ucieszyła miłośników talentu literackiego Justyny Piec-Głogowskiej. Ale czy na tej książce skończy się skomplikowana historia Pauliny i Marcina? Przyznam, że choć na końcu najnowszej powieści znalazłem rozwiązanie, to jednak trudno mi w to uwierzyć. Może Autorka nie postawiła jeszcze kropki nad i? Czy będzie kontynuacja…?

Wszechstronna Autorka o dużym potencjale twórczym

Justyna Piec-Głogowska jest przedstawicielką młodszego pokolenia pisarzy. Urodziła się w 1992 roku. Ma już całkiem pokaźny dorobek literacki, a jej twórczość cieszy się wśród Czytelników coraz większym powodzeniem. Jest niezwykle wszechstronną Autorką o dużym potencjale twórczym. Oprócz powieści pisze wiersze i bajki. Jej publikacje ukazały się w wydawanych nakładem Wydawnictwa Borgis antologiach Poezja naszych dni i Księga bajek najnowszych.

Uważam, że do takich twórców, jak Justyna Piec-Głogowska, należy przyszłość współczesnej literatury polskiej.

Tym bardziej zapraszam do lektury powieści Skomplikowana. 5 lat później, której premiera, o czym już wspomniałem, miała miejsce dosłownie kilka dni temu!

Rozmowa z Autorką

Zapraszam również do posłuchania interesującej rozmowy z Justyną Piec-Głogowską. Wydarzenie odbyło się w zeszłym roku w formule na żywo”, a zorganizowało je nasze wydawnictwo.

(PK)