fbpx

Bajki najnowsze i Przyjaciel smoka

Niedawno miała miejsce premiera kolejnej edycji antologii Księga bajek najnowszych. To już drugi tom tej bardzo dobrze przyjętej publikacji dla najmłodszych. Najnowszy zbiór bajek zawiera kilkadziesiąt różnorodnych utworów autorstwa dwudziestu współczesnych Autorów. Niektóre opowieści są krótsze, inne dłuższe. Niektóre bajki zawierają ilustracje, zaś inne są bogate słowem.

W antologii Księga bajek najnowszych (tom 2) znajdziemy bajki zarówno pisane prozą, jak i wierszowane. Jestem pewien, że ich lektura przypadnie do gustu każdemu dziecku. Choćby dlatego, że jest to zbiór opowieści bardzo różnych, a przy tym niebanalnych. Z książki, liczącej aż 380 stron, dowiecie się między innymi o losach małej księżniczki i odważnego rycerza. Poznacie też piękne, wierszowane historyjki o zwierzętach, a oprócz tego znajdziecie coś z geografii. Niemniej to tylko namiastka tego, co zawiera najnowsza antologia. Można by o niej wiele opowiadać, ale najlepiej ją przeczytać wspólnie z milusińskimi. 🙂

Bajki dla dzieci w każdym wieku

Zbiór Księga bajek najnowszych (tom 2)  to publikacja dla dzieci w każdym wieku. Wybór bajek do antologii okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko przyjemnie się je czyta, ale również każda z nich ma jakieś cenne przesłanie. Jest w nich bowiem mowa o tych wartościach, bez których trudno budować właściwe relacje międzyludzkie. Mam tu na myśli przyjaźń, życzliwość, empatię czy szacunek do innych.

Konkurs z nagrodami

Korzystając z okazji, chciałbym przypomnieć, iż trwa konkurs literacki o nazwie Przyjaciel smoka, który wyłoni naszego bajkopisarza roku. A konkretnie wyłonią go Czytelnicy, ponieważ to oni oddają swoje głosy.

Nadmienię, że uczestnikami konkursu są Autorzy bajek opublikowanych w tomach 1 i 2 Księgi bajek najnowszych. Jego organizatorem jest Wydawnictwo Borgis, które tradycyjnie już szykuje fantastyczne nagrody. Jedną z nich jest wydanie własnej książki na koszt wydawnictwa.

Spieszę też dodać, iż komunikat dotyczący konkursu znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „Konkursy literackie”.

Wisienka na torcie

I na koniec wisienka na torcie… 😊

Otóż, trwa nabór do kolejnego już, trzeciego, tomu antologii Księga bajek najnowszych. Wszystkich bajkopisarzy serdecznie zapraszam do nadsyłania swoich utworów. Na pewno są wśród Was talenty na miarę Braci Grimm czy Hansa Christiana Andersena! 😊

(PK)