Jak napisać pierwszą książkę? To pytanie powraca w głowie każdego, kto nosi w sobie potrzebę opowiedzenia własnej historii. Pomysł często pojawia się spontanicznie, ale już kolejny krok, czyli pisanie, wymaga przygotowania. I właśnie dlatego warto sięgnąć po Poradnik początkującego pisarza wydany przez Wydawnictwo Borgis. To praktyczny przewodnik, który krok po kroku odsłania cały proces tworzenia książki. Autorem poradnika jest Piotr Kołodziejczak – doświadczony pisarz, dziennikarz i wydawca, od lat wspierający debiutujących autorów. Choć premiera książki odbędzie się dopiero 19 września, z radością informuję, że trwa już jej przedsprzedaż!

Jak napisać pierwszą książkę krok po kroku?
Aby napisać pierwszą książkę, nie wystarczy sam pomysł. Trzeba nauczyć się planowania, kreowania wiarygodnych postaci, budowania napięcia i… wielu innych rzeczy, o których mowa w tej publikacji. Poradnik początkującego pisarza pomaga uporządkować ten proces. Zawiera jasne wskazówki, konkretne przykłady i podpowiedzi, jak unikać typowych błędów. Autor nie komplikuje – prowadzi prosto do celu. Dzięki temu nawet osoba bez literackiego doświadczenia zrozumie, jak przełożyć swoje myśli na papier i napisać spójną, interesującą historię.
Wiedza, która pomoże ruszyć z miejsca
Debiut literacki to duże wyzwanie, ale także ogromna satysfakcja. Wielu początkujących autorów działa bez planu, gubi się w chaosie lub zniechęca po pierwszych trudnościach. Piotr Kołodziejczak w swoim poradniku odpowiada na pytania, które pojawiają się na każdym etapie pracy nad książką. Jak napisać pierwszą książkę i ją dokończyć? Jak szukać wydawcy? Co zrobić, gdy pojawi się blokada twórcza? Pomaga Ci także wybrać ten gatunek literacki, w którym poczujesz się najlepiej. Autor opiera się na praktyce, ale też dzieli się wiedzą z zakresu sztuki wydawniczej. Informacje na tematy związane m.in. z literaturą, prawem autorskim, współpracą z wydawcą, podaje w sposób przystępny i logiczny.
Od pomysłu do publikacji – wszystko w zasięgu ręki
Nie trzeba być zawodowym pisarzem, żeby być dobrym autorem i wydać wartościową książkę. Jednak bez rozwijania umiejętności, determinacji i przemyślanych działań trudno osiągnąć sukces. Poradnik początkującego pisarza to nie tylko zbiór porad, lecz konkretna pomoc w realizacji pisarskiego celu. Jeśli więc zastanawiasz się, jak napisać pierwszą książkę, sięgnij po wiarygodne źródło. Z taką pomocą łatwiej Ci będzie zrealizować swoje marzenie o wydaniu dzieła, którym zainteresują się czytelnicy.
(Agnieszka)