Zarys dziejów pierwszej w kraju uniwersyteckiej stomatologii dziecięcej Akademii Medycznej w Warszawie.
Część I
© Borgis - Nowa Stomatologia 3/2011, s. 139-142
Maria Szpringer-Nodzak, Lucyna Augustyniak, Jadwiga Janicha, Dorota Olczak-Kowalczyk
Streszczenie
Przedstawiono historię Zakładu Stomatologii Dziecięcej od momentu powstania w 1951 r. do chwili obecnej. Pierwszym kierownikiem i założycielem Zakładu był profesor dr hab. med. Janusz Krzywicki, następnie kierowała Zakładem dr Jadwiga Polakowa a od 1953 roku doc. dr hab. med. Katarzyna Grodzka. Kolejnymi kierownikami byli prof. dr hab. med. Maria Szpringer-Nodzak, dr med. Aleksander Remiszewski i obecnie dr hab. med. Dorota Olczak-Kowalczyk. Zawarto informacje o pracownikach Zakładu i opisano działalność usługową placówki. W kolejnych pracach będzie przedstawiona praca naukowa, dydaktyka, habilitacje, prace doktorskie i wydawnictwa Zakładu.
To jest tylko fragment artykułu. Aby przeczytać całość, przejdź do Czytelni medycznej.