Zespół z pasją

Zespół z pasją

Praca i pasja w jednym

Piotr

Prezes

Założyciel Wydawnictwa Borgis i pomysłodawca wielu projektów. Doskonale łączy pasję do książek i dużą wiedzę zdobytą w trakcie niemal czterdziestu lat pracy redakcyjnej. Nieustannie dba o rozwój Wydawnictwa i zarządzając nim, konsekwentnie realizuje obraną strategię. Zależy mu również na rozwoju pracowników, zawsze służy doświadczeniem, a także dobrą radą. W pracy najbardziej ceni sobie kreatywność. Dziennikarz, tłumacz, pisarz, autor tekstów i kompozytor. Należy do kilku stowarzyszeń twórczych. Z wykształcenia filozof specjalizujący się w logice, dlatego do każdej sprawy podchodzi z żelazną logiką i filozoficzną refleksją. Lubi muzykę różnych gatunków, tenis, rosyjskie kino oraz gruzińskie wino.

Kawa na ławę i prace wre

Agnieszka

Dyrektor ds. wydawniczych

Agnieszka interesuje się książkami, a poza tym… literaturą. Mówiąc zaś poważnie, głównie historią literatury, sztuką i religioznawstwem. Agnieszka ukończyła specjalizację edytorsko-wydawniczą na polonistyce, ale po studiach tempa nie zwolniła. Ma za sobą liczne kursy i szkolenia dotyczące branży wydawniczej oraz kultury języka. Dyskusja z nią na temat składni językowej czy interpunkcji nie ma sensu – jej zawsze jest na wierzchu. Agnieszka doskonale rozumie wrażliwość autorów, sama bowiem pisze wiersze, opowiadania, artykuły o książkach, a nawet scenariusze filmowe. Ale nie byłoby tego zapału i weny, gdyby nie dobra muzyka lat sześćdziesiątych i kawa, której spożywane ilości budzą zdziwienie i niepokój otoczenia.

Znana z czytania

Monika

Redaktor

Jeśli zobaczycie kobietę o blond włosach czytającą w kinie, zakładzie fryzjerskim, maglu, szkole jeździeckiej czy Muzeum Kolejnictwa, to będzie ona 🙂 Znana z czytania w nietypowych miejscach, nieustannie z książką w ręku. Jak twierdzą jej rodzice, swoją pierwszą książkę przeczytała w wieku 4 lat i tak jej już zostało… Czytała na podwórku, na przerwach w szkole, na… imprezach, a wreszcie na studiach polonistycznych, które skończyła (a jakże!) z wyróżnieniem. Czyta także w naszym wydawnictwie – książki, które prowadzi. Jest to dla niej praca marzeń, bo w jakiej innej branży można spędzać całe dnie z książką?

Na tropie feminatywów

Agnieszka

Redaktorka

Kiedy tylko Agnieszka nauczyła się czytać, postanowiła, że będzie robić to w pełni profesjonalnie. Oczywistym wyborem była więc polonistyka, którą ukończyła z wyróżnieniem, a później studia doktoranckie, które zaowocowały rozprawą doktorską poświęconą prozie Magdaleny Tulli. Jest gorącą orędowniczką feminatywów, a zatem – redaktorką, krytyczką i czytelniczką wszystkiego, co jej wpadnie w ręce. Lubi zadawać tekstom (i Autorom) niewygodne pytania. Jeśli nie czyta, to znaczy, że spędza czas w stajni, gdyż z książkami o jej uwagę konkurować mogą tylko konie. No i może jeszcze koty. Ewentualnie pies. Lub dwa…

Z uśmiechem do celu

Beata

Kierownik Działu Dystrybucji

Beata związana jest z Wydawnictwem Borgis od ponad ćwierć wieku. W ciągu minionych lat przeszła przez niemal wszystkie szczeble kariery redakcyjnej. Wykształciła całe pokolenia redaktorek i redaktorów. Obecnie zajmuje się dystrybucją, a także zarządza drukiem książek i czasopism. To zrozumiałe, gdyż z wykształcenia Beata jest magistrem zarządzania. Nawał spraw zwykle ludzi przytłacza, lecz nie Beatę – ona zawsze jest pełna optymizmu. Nieschodzący z twarzy uśmiech nie przeszkadza jej wiele wymagać od innych, ale też od siebie. Pasją Beaty jest praca, a hobby – rośliny i zwierzęta. Menażeria w postaci dwóch psów, kota, świnki morskiej, rybek, żółwia i podobno przyjaznego węża na razie pozostaje w domu. Podobno i na razie…

Okładki mają duszę

Aleksandra

Kierownik Działu Grafiki i Ilustracji

Dla naszej Oli każdy projekt okładki lub ilustracja to artystyczne wyzwanie. Ola specjalizuje się w grafice komputerowej, ale zawsze potrafi ją połączyć z ludzką wrażliwością. Nie przystąpi do dzieła, zanim nie pozna twórczości Autora, klimatu i charakteru książki. Z tego czerpie natchnienie, to ją inspiruje. Ola nieustannie się dokształca. A co może robić grafik wydawnictwa w wolnym czasie? To oczywiste: szkicuje, maluje techniką cyfrową, a także gra na pianinie oraz spędza czas z najbliższymi, w tym swoim małym zwierzyńcem – psem i dwoma kotami.

W parze z adrenaliną

Angelika

Menadżer ds. sprzedaży i marketingu

Od lat konsekwentnie realizuje swoje zainteresowania związane z zarządzaniem i marketingiem. Nowe wyzwania pobudzają ją do działania. Nigdy nie zwalnia tempa, wciąż jest w uderzeniu. W wydawnictwie mówią, że pracuje w parze z adrenaliną. Zadania muszą być wykonane – nie ma przeproś. Prywatnie weganka i miłośniczka zwierząt.

By o książce się mówiło

Dominik

Specjalista ds. promocji

Na dziennikarstwie i marketingu zna się fest. To człowiek wielu talentów, który przed kamerą czuje się jak ryba w wodzie. Tak samo dobrze czuje się w Białymstoku, z którego pochodzi i z którym nadal jest związany dzięki współpracy z TV Dialog. W Borgisie zajmuje się marketingiem, jako specjalista do spraw promocji jest odpowiedzialny za to, by o książce się mówiło. Najlepiej dużo i dobrze. Choć jego specjalnością jest m.in. marketing polityczny, przy promowaniu książek nie robi żadnych cmanów i machlojek, nie opowiada ancybubierów, ale szczerze i ciekawie przedstawia atuty książek. Ma mnóstwo zainteresowań i ciągle jest w ruchu, nigdy się nie nudzi. Ciężko sobie wyobrazić ciekawe wydarzenie kulturalne bez jego obecności. Zawsze aligancki i z uśmiechem na ryle, jest lubiany przez całą redakcyjną sitwę.

Chochlik się nie przeciśnie

Jolanta

Korekta

Z Wydawnictwem Borgis Jola jest związana od początku jego istnienia. Na dobre i złe. Złego nie było, samo dobre, więc jest na dobre. Od początku pisane było jej słowo pisane. Świetnie sobie z nim radzi, dba o nie, a dzięki temu… o dobrą markę Wydawnictwa. Doskonałe przygotowanie, bezwzrokowe pisanie, profesjonalne redagowanie, tekstu szlifowanie.

I wszystko jasne

Agata

Korekta

Z wykształcenia polonistka, ale jej serce podbił także język francuski, bo jak mówi powiedzenie: „co nie jest jasne, nie jest francuskie”… Ponieważ lubi, gdy wszystko jest jasne, została korektorką. Rozjaśnia naszym Autorom zawiłe zasady poprawnej polszczyzny, bo tworzenie zrozumiałych i ciekawych tekstów to jej prawdziwa pasja. Wśród znajomych Agata… rozjaśnia umysły, opowiadając nieustannie o najnowszej i klasycznej literaturze. Polskiej i francuskiej, rzecz jasna.

Dobrze się składa

Marzena

DTP

… że jest z nami Marzenka. W życiu prywatnym i zawodowym składa. Składa wszystko – prozę, poezję, artykuły, ubrania, wnioski, życzenia, oświadczenia… No, w końcu jako profesjonalny redaktor techniczny na składaniu zna się jak mało kto. I to nie tylko książek – kto jest mamą, ten wie, jak ważną umiejętnością jest umiejętność szybkiego składania rozrzuconych zabawek 🙂 Marzena składa z nami od wielu lat i dba o to, by książki miały piękne wnętrza. A ponieważ skończyła też studia na kierunku finanse publiczne, to nie tylko składa, ale i liczy. I tak się składa, że na nią też wszyscy liczą – bo wiedzą, że wszystko, czego się podejmie, wykona dobrze.

Perfekcja na obcasach

Ewa

DTP

Ewa jako urodzona perfekcjonistka zawsze dąży do tego, by książki wyglądały idealnie. A ponieważ zajmuje się składem, ma na to duży wpływ – dbając o to, by każda literka była odpowiednio ustawiona, każdy rysunek znalazł swoje miejsce na kartkach, a każdy spis treści porządkował całość. Zawsze uśmiechnięta, z uwielbieniem nosząca szpilki – ot, taka chodząca (na obcasach) perfekcja.

Mól książkowy w księgowości

Urszula

Główna księgowa

Urszula to główna księgowa Wydawnictwa, związana z nim od ponad dziesięciu lat. Chwalona za perfekcjonizm, sprawny nadzór merytoryczny i organizacyjny nad Działem Księgowości i Kadr, jak również za prawidłowość rozliczeń podatkowych. Lubiana za uśmiech, życzliwość oraz pozytywną energię, którą chętnie się dzieli. Urszula z pasją czyta nie tylko księgi rachunkowe. Każdą wolną chwilę spędza z literaturą piękną, a zwłaszcza z powieścią historyczną i dobrym kryminałem… przy dźwiękach Led Zeppelin, krzątaniu męża, córki i chudej jak myślnik kotki. Prawdziwy mól książkowy.

Można spać spokojnie

Iwona

Specjalista ds. osobowych i wynagrodzeń

Dobra kadrowa powinna być dobrze zorganizowana, odpowiedzialna, dokładna, rzetelna, potrafiąca się skupić, gdy drzwi do jej pokoju się nie zamykają. Iwona jest dobrze zorganizowana, odpowiedzialna, dokładna, rzetelna, potrafiąca się skupić, podczas gdy drzwi do jej pokoju faktycznie prawie nigdy się nie zamykają. Iwona przygotowuje umowy, dba o terminowe rozliczanie pracowników, współpracowników oraz naszych Autorów. Do takiej pracy trzeba mieć predyspozycje i odpowiednie przygotowanie. I Iwona to wszystko ma. Można spać spokojnie.

Jazda bez trzymanki

Michał

Specjalista ds. IT

Na sprawach informatycznych i technicznych zna się jak mało kto. Prywatnie uwielbia ekstremalne parki rozrywki. Dlatego jest jak Hyperion w Energylandii: ekstremalna prędkość – praca w tempie 142 rzeczy na godzinę, 77 metrów stosów papierów dookoła, liczne zwroty akcji, niespodziewane rozwiązania techniczne, panoramiczne stanowisko pracy z zachwycającym widokiem (trzy monitory, niezliczona ilość komputerów).

Nie wiem, ale sprawdzę

Michał

Menadżer ds. IT

Michał interesuje się tak wieloma dziedzinami, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Aktualnie najbardziej pochłaniają go rozwój technologii kosmicznych, literatura science fiction i szeroko pojęta informatyka. Ceni także spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Z wykształcenia jest programistą, ale ukończył też liczne kursy z innych dziedzin – zarządzania, logistyki czy marketingu. W pracy zawodowej lubi szukać i znajdować rozwiązania nierozwiązywalnych problemów – nie tylko z zakresu informatyki. W wolnych chwilach brzdąka na gitarze i słucha muzyki – od jazzowych standardów po ciężkie metalowe brzmienia.