Wydawnictwo z pasją

Wydawnictwo z pasją

Borgis – historia z pasją

Historia nazwy naszego wydawnictwa sięga piętnastowiecznej Francji i małego miasteczka Bourges, w którym to wtedy właśnie do druku zaczęto po raz pierwszy używać czcionki nieco mniejszej niż standardowa. Szybko zyskała ona popularność i uznanie jako przyjemna dla oka, elegancka i subtelna. Do Polski przybyła pod nieco uproszczoną nazwą „borgis”. I to właśnie od tego słowa pochodzi nazwa wydawnictwa z pasją, które od ponad 30 lat hołduje swojej tradycji i miłości do książek. W Borgisie wierzymy, że w każdym z nas może kryć się literacki talent. Pomagamy autorom wypłynąć na powierzchnię i spełnić ich skryte marzenia. Literatura polska zajmuje w naszych sercach szczególne miejsce i to właśnie głównie naszym rodzimym twórcom pomagamy zaistnieć na rynku wydawniczym. Naszą misją jest odkrywanie nowych talentów pisarskich i robimy to z pasją!

Stawiamy na współpracę!

Do każdego autora podchodzimy w sposób indywidualny i w pełni profesjonalny. Jesteśmy otwarci na wszelkie historie, doświadczenia i wrażliwości. Wiemy, że wszyscy jesteśmy inni, ale wierzymy, że łączy nas wspólne przeżywanie świata, i chcemy dać każdemu możliwość opowiedzenia jego/jej historii we własny, unikalny sposób. Uważamy, że każda z nich zasługuje na uwagę i wyróżnienie. Dlatego wszystkim autorom przydzielamy własnego redaktora prowadzącego, który przeprowadza ich przez cały proces wydawniczy i otacza opieką w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości. Nasi twórcy podkreślają bardzo dobrą współpracę z wydawnictwem i swobodę w realizacji własnej wizji literackiej.

Nasi autorzy

Z wydawnictwem Borgis współpracowała m. in. Jadwiga Stańczakowa — ceniona poetka i pisarka, która wydała u nas dwutomowe dzieło „Dziennik we dwoje”. W tym okresie ukazała się również niezwykle ceniona pozycja Historia muzyki: z muzyką przez wieki i kraje” Bogusława Śmiechowskiego. Niezwykle interesującą książką był też zbiór fraszek „Hucklery historyczne” Janiny Pollakówny. Nakładem naszego wydawnictwa ukazała się również książka autorstwa Agnieszki Jakubek „Niespełnieni”, zawierająca ekskluzywne wywiady ze znanymi postaciami naszego życia społeczno-kulturalnego, takimi jak Jurek Owsiak, Olga Bończyk i Artur Barciś. Ta wyjątkowa pozycja powstała w szczytnym celu nagłośnienia działalności Fundacji Orla Straż, pomagającej ofiarom terrorystów na Bliskim Wschodzie. Bo Borgis to wydawnictwo wrażliwe na ludzkie sprawy i problemy, również te, o których się zazwyczaj nie mówi. Świadczy o tym szeroki wachlarz gatunkowy wydawanej przez nas poezji i prozy, ale także literatury faktu czy medycznej.

Misja

Dbamy o najwyższą jakość naszych pozycji w zakresie przygotowania redaktorsko-wydawniczego. Otrzymane przez nas materiały przechodzą kilkuetapową, szczegółową korektę. Chcemy, by wydawane w Borgisie książki były na jak najwyższym poziomie językowo-merytorycznym. Równie dużą wagę przywiązujemy do oprawy graficznej naszych pozycji. Czytelnicy doceniają ich niezwykle eleganckie i oryginalne okładki. Na każdym etapie procesu dbamy o niezbędne detale i satysfakcję naszych autorów. Prowadzimy kilka specjalnych projektów, które łączą debiutujących twórców, pozwalając im spełnić marzenia o wydaniu własnych utworów; wszystkie cieszą się dużym zainteresowaniem autorów. Jesteśmy dumni, że mieliśmy okazję pomóc zaistnieć na rynku wydawniczym wielu naprawdę utalentowanym pisarzom i poetom. Właśnie po to działamy — aby umożliwić aspirującym autorom spełnienie marzeń o wydaniu książki!