Spotkanie z dr Martą Biercą, autorką książki „Nowe wzory ojcostwa w Polsce”

Spotkanie z dr Martą Biercą, autorką książki „Nowe wzory ojcostwa w Polsce”

26 czerwca był jednym z najgorętszych dni w tym roku. I to nie tylko ze względu na temperatury (termometry w Radzyniu wskazały rekordową czerwcową temperaturę w Polsce – 38,2°C!). Tego dnia w Pałacu Staszica odbyło się spotkanie z Martą Biercą – doktor socjologii, autorką książki „Nowe wzory ojcostwa w Polsce”. Dyskusja toczyła się właśnie wokół tej publikacji i tematyki przemian, jakie zachodzą we współczesnych ojcach, oraz ewolucji modelu ojcostwa w naszym kraju na przestrzeni ostatnich pokoleń.

W spotkaniu uczestniczyli ciekawi goście:

• Małgorzata Sikorska z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, zajmująca się przede wszystkim socjologią życia rodzinnego oraz przemianami współczesnego społeczeństwa polskiego;

• Dorota Wiszejko-Wierzbicka – psycholog-seksuolog, mediator rodzinny, adiunkt na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, która prowadzi prywatną praktykę psychologiczną dla młodzieży, osób dorosłych oraz par, a także grupę wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami zainteresowanych tematyką rodzicielstwa na Uniwersytecie SWPS;

• Rafał Piekarski – pastor, działacz społeczny, lingwista, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu, który pracuje nad reportażem na temat świadomego ojcostwa.

Podczas spotkania można było posłuchać ciekawej dyskusji, zadać pytania gościom oraz kupić książkę „Nowe wzory ojcostwa w Polsce” – oczywiście z podpisem Autorki!

Comments are closed.